09. 01. 2020 09:14 , článok bol aktualizovaný 09. 01. 2020 09:18 | BRATISLAVA/TASR

Štrajk autodopravcov pokračuje, cesta na Rožňavskej bude uzavretá

Štrajk autodopravcov trvá od utorka aj v Košiciach a na Orave.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Polícia upozorňuje vodičov na úplné zablokovanie cesty na Rožňavskej ulici v smere do mesta v čase ohláseného zhromaždenia autodopravcov. Blokácia potrvá približne od 10.00 h do 11.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

"S dopravnými obmedzeniami v danom úseku je však potrebné počítať počas celého dňa, preto vodičom odporúčame, aby sa mu podľa možnosti vyhli a na prejazd využili alternatívne trasy," približuje hovorkyňa.

Štrajk autodopravcov spôsobí vo štvrtok od 11.00 h na dobu neurčitú zablokovanie cesty E58 v úseku od Rožňavy až po košickú mestskú časť Šaca, a to v oboch smeroch. Na základe informácií od organizátorov štrajku na to upozorňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti.

"Ak je to možné, odporúčame využiť inú trasu," uviedla polícia s tým, že situáciu bude monitorovať a priebežne o nej informovať.

Štrajk autodopravcov, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7.1.) v Bratislave, Košiciach i na Orave. Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce