15. 01. 2020 09:13 , článok bol aktualizovaný 15. 01. 2020 18:27 | BRATISLAVA/kk

Prokurátor Maroš Žilinka už nemusel byť medzi živými. Opäť ho vypočúvali v tejto kauze

O objednávke jeho vraždy vypovedal Zoltán Andruskó.

Maroš Žilinka na archívnej snímke.
Maroš Žilinka na archívnej snímke. Foto: TASR

Prokurátora, ktorého malo zlikvidovať vražedné komando, opäť vypočúvali. Televízia Markíza bola pri tom, keď sa Maroš Žilinka postavil pred vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry.

Podľa obvinenia mali prokurátora zavraždiť ešte pred Jánom Kuciakom. Alena Zsuzsová už údajne zaplatila sprostredkovateľovi za likvidáciu zálohu vo výške 20-tisíc eur.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už nemusel byť medzi živými, keby si to Zoltán Andruskó nerozmyslel. Objednávka na jeho likvidáciu mala prísť od Aleny Zsuzsovej ešte v lete 2017.

 

V súvislosti s plánom jeho vraždy vypovedal už tretíkrát. Výsluch museli zopakovať, lebo medzičasom z tohto zločinu obvinili Zoltána Andruskóa, Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka.

Prokurátor Maroš Žilinka vypovedal v budove okresného riaditeľstva polície v Pezinku približne dve hodiny. Vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry prišli za ním.

Prokurátor dohliada na ekonomické kauzy okolo Mariana Kočnera. Ten však zatiaľ z prípravy jeho likvidácie obvinený nie je. Zoltán Andruskó však pred pár hodinami popísal, ako za ním prišla Alena Zsuzsová s požiadavkou na Žilinkovu likvidáciu.

Žilinka Andruskóa, Zsuzsovú ani Szabóa či Marčeka nikdy predtým nevidel, ani o nich nepočul. Andruskó vypovedal, že Žilinku mali zabiť vtedy, keď bude v aute s Lipšicom.

Komando po vražde Jána Kuciaka malo mať na muške aj Petra Šufliarskeho. Alena Zsuzsová aj Tomáš Szabó ale vinu na týchto prípravách vrážd odmietajú. Miroslav Marček s policajtmi spolupracuje aj v tomto prípade.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce