15. 01. 2020 14:57 | TERŇA/TV Markíza

Dve šiestačky mali zostať po škole, rozhodli sa pre útek. Vyskočili z okna

Pád prežili, potom sa vrátili späť do školy, akoby sa nič nestalo.

Okno na ZŠ v Terni, z ktorého vyskočili žiačky.
Okno na ZŠ v Terni, z ktorého vyskočili žiačky. Foto: TV Markíza
Daniela (14) si pri páde zlomila driečny stavec a  musí nosiť korzet.
Základná škola v Terni.
Okno na ZŠ v Terni, z ktorého vyskočili žiačky.

Dve šiestačky mali po skončení vyučovania za trest zostať po škole. No Simona a Daniela sa už po štvrtej hodine rozhodli zo školy ujsť.

Vbehli do triedy na prvom poschodí, otvorili si okno a vyskočili von. „Podarilo sa im to urobiť tak sofistikovane, že skočili na striešku, ktorá je vypustená nad dverami do kotolne. Takže ich pád nebol až taký dramatický," vysvetlila nám riaditeľka školy Zuzana Poklembová.

Domov ale neušli, vrátili sa späť do školy, akoby sa nič nestalo. Plakali, jedno z dievčat dostalo triašku a tak zavolali záchranku. Obe napokon skočili v nemocnici.

Simonu (14) si v nemocnici nechali len na pozorovaní, no jej nevlastná sestra Daniela si pri páde zlomila driečny stavec a musí nosiť korzet. Dievčatá doma rodičom povedali že z okna vypadli nešťastnou náhodou. Vôbec sa rodine nepriznali, že vlastne chceli ujsť.

Daniela (14) si pri páde zlomila driečny stavec a musí nosiť korzet.
Daniela (14) si pri páde zlomila driečny stavec a musí nosiť korzet. Foto: TV Markíza
 

Vyzerá to tak že si svoj útek rozmysleli keď stáli na zasneženej rímse, no vrátiť sa už nestihli. Pošmykli sa a padli na zem z takmer trojmetrovej výšky . „Stáli sme na okne. Pošmykla som sa, spadla som a stiahla som aj tú druhú," spomína si tínedžerka Daniela.

Útek dievčat cez okno na vlastné oči videli ich štyri spolužiačky, no po zvonení sa vrátili do triedy bez toho, aby to niekomu povedali. „Učiteľke povedali že boli na WC. Vôbec jej nepovedali, že videli ako ich spolužiačky vyskočili z okna," hovorí riaditeľka školy.

Podľa Poklembove j žiačky porušili školský poriadok. Rodičia si ale myslia že na nich mali dávať väčší pozor. „Keď ostali po škole mala tam s nimi sedieť učiteľka v triede," myslí si otec dievčat Róbert Ferko.

Riaditeľka má však na vec opačný názor. „Ako môžeme niekomu zabrániť urobiť niekomu iracionálny a šialený skutok," zdôraznila.

Aby sa to už neopakovalo z okien v škole odmontovali kľučky a založia ich len keď budú chcieť vyvetrať. A tak učitelia budú okrem kľúčov, nosiť aj kľučky.

Žiačky by sa mali do školy vrátiť až v pondelok. Učiteľom sa chcú za svoj šialený nápad ospravedlniť.

Prípad preveruje polícia, poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

Reportáž pripravil Martin Jedinák.

 


VIAC Z Domáce