16. 01. 2020 17:00 | PREŠOV/TV Markíza

Tínedžeri pred rokom prepadli lekáreň so zbraňou v ruke. Už poznajú svoj trest

Najmladšieho zlodeja nemohli ani trestne stíhať.

Tínedžer prepadol lekáreň v Prešove
Tínedžer prepadol lekáreň v Prešove Foto: TV Markíza

Za ozbrojenú lúpež dvojročná podmienka. Iba 15-ročný Denis si na prešovskom okresnom súde vypočul rozsudok za prepad lekárne so zbraňou v ruke. Jeho 13-ročného komplica nemohli trestne stíhať.

Obžalovaný si na súde vinu priznal a čin ľutoval. Majiteľke lekárne poslal ospravedlňujúci list. Ukradnuté peniaze jej vrátil.

Pred rokom, vtedy len 14-ročný Denis, lekáreň na prešovskom sídlisku Sekčov prepadol spolu s mladším komplicom s airsoftovou pištoľou. Lekárnička im na pult položila z kasy celú hotovosť, zobrali si z nej 1 500 eur.

Denisa, z ktorého je už stredoškolák, podľa psychologičky ovplyvnili skupiny rovesníkov, s ktorými sa stretával vonku po škole.

 

Za lúpež mu hrozilo až šesťročné väzenie. Prokurátor preňho žiadal nepodmienečný trest. Napokon vyviazol len s dvojročným trestom s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu dvoch rokov.

Lúpežou v lekárni sa zrejme inšpirovali aj ďalší dvaja 14-roční školáci z Prešova, ktorí vlani prepadli večierku neďaleko centra mesta. Predavačka sa nezľakla a chcela volať policajtov. Stihli ukradnúť jeden balíček cigariet. Rovnako podmienečné tresty im už potvrdil odvolací Krajský súd.

Na Krajskom súde sa teraz budú musieť ešte zaoberať aj lúpežou z lekárne. Obhajca obvineného si síce nechal čas na podanie odvolania, no prokurátor sa okamžite odvolal voči výške trestu po vynesení rozsudku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce