17. 01. 2020 07:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Počiatek o nahrávke s Trnkom vypovedal pred Vianocami, vraj ho to nijako nediskredituje

Bývalý generálny prokurátor skončil v policajnej cele.

Ján Počiatek tvrdí, že s Trnkom riešili iba klebety.
Ján Počiatek tvrdí, že s Trnkom riešili iba klebety. Foto: TV Markíza

Bývalý minister financií a dopravy za Smer Ján Počiatek o videu, na ktorom je zachytený s Dobroslavom Trnkom, ako sa dohadujú na kauze Lemikon, či o kradnutí v kauze emisie, vypovedal pred Vianocami ako svedok. Reči na nahrávke zľahčuje a tvári sa, že ho to nijako nediskredituje, informuje denník Sme, ktorý sa s ním spojil.

"Od generálneho prokurátora som chcel len to, aby verejnosti zrozumiteľne vysvetlil, že až zmenou zákona nadobudol novú kľúčovú právomoc a jasne povedal, že pred novelou Občiansko súdneho poriadku jeho mimoriadne dovolanie nemalo odkladný účinok na právoplatný a vykonateľný rozsudok," zľahčoval Počiatek svoje reči na videozázname.

 

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku vo štvrtok pre nahrávku zadržala NAKA. Po osemhodinovom výsluchu skončil v policajnej cele.

Počiatek na otázky SME, kde sa teraz zdržuje a čo si myslí o zadržaní Trnku, už neodpovedal.

Či bude popri Trnkovi stíhaný aj Počiatek ako vtedajší minister financií v prvej vláde Roberta Fica zo Smeru, polícia nepovedala.

"Polícia sa zaoberá všetkými nahrávkami, ako aj informáciami obsahujúcimi skutočnosti nasvedčujúce spáchanie trestného činu, ktoré sú na nich zachytené," odkázal policajný hovorca Michal Slivka s tým, že ďalšie informácie neposkytnú, dodáva Sme.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce