19. 01. 2020 06:00 | PREŠOV/TV Markíza

Začínajú odznova. Manželia z Prešova si postupne zariaďujú nový byt

Manželia hudobníci opísali chvíle hrôzy, keď im vybuchla bytovka.

Manželia Majorošovci.
Manželia Majorošovci. Foto: TV Markíza

Obyvatelia zbúraného paneláka v Prešove začínajú novy život úplne od nuly. Pri požiari prišli o všetko, no za osobnými vecami nesmútia. Sú radi že si zachránili holé životy. Obrovská solidarita ľudí ktorí im v najťažších chvíľach pomohli ich milo prekvapila.

Manželia Majorošovci žili vo vybuchnutej bytovke na 9 poschodí. Doteraz prespávali len u príbuzných, no našli si už podnájom. Nový byt si začínajú postupne zariaďovať.

Marek Majoroš hovorí, že doteraz si vôbec neuvedomovali veci, ktoré majú doma. Od kefy na wecko po škrabku na zemiaky považovali za samozrejmosť. Dnes ich považujú za dôležité veci.

Učiteľa hudby výbuch zastihol vo výťahu. Hovorí o zázraku, že sa mu nič vážne nestalo.

" Tie dvere zrejme vyrazilo, lebo aj som vyšiel naspäť na chodbu a prišiel som ku schodom a schody tam neboli," hovorí Majoroš. Spolu s ostatnými ľuďmi ho evakuovali. Dlhé minúty hrôzy vonku prežívala aj jeho manželka.

"Každú chvíľu sa niečo dialo, bolo počuť ďalšie výbuchy, raz sa mi manžel ozval telefónom, potom bol nedostupný," opísala chvíle hrôzy Silvia Majorošová.

Všetkým ďakujú za materiálnu i finančnú pomoc, ktorá k postihnutým ľuďom prúdila z celého Slovenska. Marek riadi orchester, v ktorom jeho manželka spieva. Pri požiari prišiel aj o trúbku, hudobníci sa mu preto zložili na nový nástroj.

Ako žijú nový život obyvatelia z vybuchnutej bytovky si pozrite v reportáži Martina Jedináka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce