21. 01. 2020 06:49 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2020 13:17 | KEŽMAROK/tvnoviny.sk, TV Markíza

Útočník v Kežmarku na smrť dobodal otca troch detí, ďalších dvoch zranil nožom

Kežmarčania pre Petrovu rodinu organizujú finančnú zbierku.

Vražda v Kežmarku.
Vražda v Kežmarku. Foto: TASR

Pátracia akcia pod Tatrami. Útočník v Kežmarku dobodal otca troch detí a nožom zranil dvoch mužov, ktorí mu prišli pomôcť. Policajti okamžite rozbehli manévre, aké v regióne už dávno nemali. Prehľadávali ulice aj všetky autá, ktoré vychádzali z mesta. Útočník totiž ušiel. 

Krvavá dráma sa odohrala v historickej časti mesta. Neďaleko centra a Kežmarského hradu. K prvej správe hneď pribudla ďalšia. "Na mieste sa nachádzal mŕtvy muž, ktorému už záchranári nevedeli pomôcť," reagovala Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Jozef Minár.

Bol to nájomca penziónu. Pozornosť lekárov sa sústredila na dvoch Ukrajincov, tí po incidente vybehli von na ulicu. Bodné poranenia hrudníka mali dvaja muži vo veku 43 a 37 rokov. Boli to ubytovaní hostia. Vraj počuli krik a prišli Petra ratovať, no útočník zranil aj ich. Jeden si neželá zverejňovať informácie, no druhý poslal odkaz. "Veľmi by chcel, aby bol prípad, čo najskôr vyriešený, lebo sa ocitol podľa jeho slov v nepravú chvíľu na zlom mieste," povedala hovorkyňa Nemocnice Poprad Sylvia Galajda.

Nielen vyšetrovatelia, ale aj Kežmarčania však chcú vedieť, prečo sa to muselo stať. Prevádzkovateľa penziónu poznali ako slušného muža.  

V meste koluje nieľko verzií toho, čo incidentu predchádzalo. Podľa jednej z nich, útočník v penzióne prespával, no nechcel zaplatiť za ubytovanie. Opakované výzvy, aby sa odsťahoval, vraj prerástli do konfliktu. Či to bolo naozaj tak, zatiaľ policajti prezradiť nechcú.

Aj keď detaily zatiaľ nepoznáme, miestni ocenili rýchle dolapenie útočníka. Kežmarčania navyše pre Petrovu rodinu organizujú finančnú zbierku.

Reportáž spracoval Marek Vnenčák

 

"Vyšetrovateľ  Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vzniesol obvinenie 21 ročnému mužovi za obzvlášť závažný zločin vraždy sčasti dokonaný a sčasti v štádiu pokusu," potvrdila policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Páchateľovi ak sa vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na dvadsať až  dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce