21. 01. 2020 15:48 , článok bol aktualizovaný 21. 01. 2020 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prokurátor zrušil Dobroslavovi Trnkovi obvinenie

Týkalo sa zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Dobroslav Trnka zamieril do krčmy
Dobroslav Trnka zamieril do krčmy Foto: TV Markíza

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Rastislav Hruška, ktorý rozhodol o prepustení bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, už zrušil aj jeho obvinenie. Informuje o tom portál aktuality.sk.

„Dnes nám bolo doručené uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorým zrušil uznesenie vyšetrovateľa národnej kriminálnej agentúry o začatí trestného stíhania a súčasne o vznesení obvinenia osobe D. T. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa," uviedol pre portál hovorca polície Michal Slivka.

Trnku zadržala vo štvrtok (16. 1.) NAKA, o deň neskôr ho prepustili z policajného zadržania. Zadržali ho v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu navrhoval väzbu.

Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom. Bavia sa na nej spolu o spore Tiposu s firmou Lemikon či emisnej kauze. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii.

Bývalý generálny prokurátor už čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Bolo voči nemu vznesené v decembri minulého roka preto, lebo neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 


VIAC Z Domáce