23. 01. 2020 10:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Toto odkázal Trnka prezidentke Čaputovej k jeho obvineniu

Pre bývalého generálneho prokurátora si prišla NAKA minulý táždeň.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka na archívnej snímke.
Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka na archívnej snímke. Foto: TASR

To, že bývalému prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenie v kauze Tipos, vníma prezidentka Zuzana Čaputová ako nedostatočnú kooordináciu medzi prokoratúrou a políciou. Vyhlásila to v stredu po stretnutí s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom a policajným prezidentom Milanom Lúčanským. Obaja ju uistili, že vo všetkých podozreniach sa naďalej koná a vyšetruje.

Trnka reagoval na postup generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Nešetril však prezidentku. Informoval o tom cas.sk.

Podľa vyjadrenia Trnku je absolútne v poriadku, že Čižnár si nechá stiahnuť spis, nechá si ho naštudovať aj kolegom. Asi aj on si ho prečíta a rozhodne ako ďalej vo veci.

"On má na to právo. Napríklad pani prezidentka nemá právo predvolávať ani Lučanského, ani generálneho prokurátora, lebo oni to nevyšetrujú, a keď hovoríme o samostatnosti vyšetrovateľa, tak pán Lučanský ani nemá možnosť do toho spisu nahliadnuť. Je to, bohužiaľ, tak, že on nie je orgán činný v trestnom konaní," pokračoval Trnka.

Pre bývalého generálneho prokurátora si prišla NAKA minulý táždeň. Jeho obvinenie súviselo s video nahrávkou z roku 2009, na ktorej sa dohaduje s exministrom financií Počiatkom, ako ututlať kauzu Tipos.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce