23. 01. 2020 11:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Minister Sólymos odstupuje z funkcie pre vyčíňanie v čínskej reštaurácii

Všetky škody, ktoré spôsobil, sľúbil uhradiť.

Minister životného prostredia László Sólymos.
Minister životného prostredia László Sólymos. Foto: TASR

Minister životného prostredia a podpredseda vlády SR László Sólymos (Most-Híd) podáva demisiu. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii v reakcii na jeho stredajší (22. 1.) incident. Za svoj skutok sa zároveň ospravedlnil.

"Som pripravený niesť za svoje včerajšie ľudské zlyhanie zodpovednosť. Je mi ľúto, že moja štvorročná tvrdá práca je ukončená jedným chybným krokom. Dnes podávam demisiu," povedal Sólymos s tým, že sa ospravedlnil každému, koho sa jeho správanie dotklo, vrátane majiteľov reštaurácie. "Ospravedlňujem sa svojej rodine, kolegom na ministerstve, spolustraníkom a aj verejnosti," doplnil.

Sólymos podľa vlastných slov zažíva ťažké obdobie v rodinnom živote. "V tejto zložitej, emočnej vypätej situácii som sa zachoval zle a pre mňa osobne nezvyčajne. Som jednoducho človek a zlyhal som," priznal sa. Sólymos vo štvrtok tiež povedal, že všetky škody, ktoré spôsobil, uhradí.

Na jeho demisiu reagovala strana Most-Híd takto: "Je nám ľúto, čo sa stalo. Vieme, že Sólymos prežíva jedno z najťažších období svojho života. Okrem toho, že sme politici, sme aj ľudia," uvádza sa v reakcii Mosta-Híd. Ako dodali, rešpektujú jeho rozhodnutie. "Rozhodol sa niesť dôsledky svojho konania a prijal politickú zodpovednosť."

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme jeho demisiu. O tom, koho poverí riadením rezortu, bude informovať na budúci týždeň.

Sólymos a jeho brat sa v stredu večer (22. 1.) zapojili v ázijskej reštaurácii na Laurinskej ulici v Bratislave do roztržky. Polícia ich zadržala a po vykonaní potrebných úkonov prepustila.

Podľa portálu hnonline.sk, ktorý cituje očitú svedkyňu, minister vykrikoval, "že mu umiera mama."

Podľa našich informácií sa Sólymos nechystá vzdať sa čísla 3. na kandidátke do volieb.

Tlačovku ministra si pozrite vo videu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce