24. 01. 2020 17:14 , článok bol aktualizovaný 24. 01. 2020 10:05 | PARTIZÁNSKE/TASR

V Pažiti zrejme vraždil žiarlivec. Polícia ho zadržala skôr, ako sa našlo telo obete

Policajti sa v piatok ráno do obce vrátili. Hľadali vražednú zbraň.

Policajti sa v piatok ráno do obce vrátili. Hľadali vražednú zbraň.
Policajti sa v piatok ráno do obce vrátili. Hľadali vražednú zbraň. Foto: TV Markíza

Malou obcou na Hornej Nitre otriasla vo štvrtok večer vražda. Na dvore rodinného domu sa našlo telo dôchodcu. Podozrivý muž je zaistený na polícii.

Muža našla jeho dcéra na dvore domu. Nevedela sa mu dovolať. Keď prišla za ním, bol už mŕtvy. Podľa informácii TV Markíza bol dôchodca dobodaný a na dvore domu zrejme ležal niekoľko dní.

Podľa starostky obce bol zavraždený muž nekonfliktný a domácky typ. Poriadne zaskočení boli aj susedia. Tomu, čo sa stalo, ani nechceli veriť. Zo strachu nechceli ukázať tvár. Jedna zo susediek uviedla, že nebohý žil v dome s mladšou ženou. A tá jej v utorok telefonovala, lebo sa jej s dôchodcom nepodarilo spojiť. Suseda zistila, že jeho auto bolo zaparkované pred domom, no nikde sa nesvietilo.

To už bol pravdepodobne dôchodca mŕtvy vzadu na dvore. Na prípade je zaujímavé, že polícia mala podozrivého skôr, ako sa našlo telo nebohého. Za vyhrážanie sa priateľke totiž zaistila mladého muža. Jeho priateľkou bola práve tá žena, ktorá v minulosti bývala u zavraždeného.

Motívom tak zrejme mohla byť žiarlivosť. Policajti sa v piatok ráno do obce vrátili. Hľadali vražednú zbraň. Podozrivý im vraj povedal, že ju pri odchode z obce odhodil. Stále ho vypočúvajú a bude vypracovaný návrh na jeho vzatie do väzby.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce