25. 01. 2020 08:40 , článok bol aktualizovaný 25. 01. 2020 09:48 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Polícia vysvetlila, ako to bolo so zadržaním najhľadanejšieho Slováka

Vraj nemal na výber a sám sa pod tlakom, ktorý na neho vyvynuli policajti, príhlásil na stanici.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Polícia sa pochválila, že zadržala jedného z najhľadanejších Slovákov "Zadržaný bol Henrich Sz. pre rôznorodú závažnú trestnú činnosť. Podrobnosti o jeho zadržaní prinesieme neskôr," uviedla dnes ráno polícia na svojej FB stránke s dodatkom, že ide o jedného z najhľadanejších Slovákov.

Henrich Szűcs.
Henrich Szűcs. Foto: Polícia
 

Podľa portálu Topky.sk sa však vysokopostavený člen zločineckého gangu takáčovcov Henrich Szűcs, prezývaný Plešatý, sám prihlásil ešte včera na policajnom oddelení v Dolnom Kubíne. Plešatý bol od roku 2016 v pátraní Europolu.

Polícia krátko pred pol desiatou dopoludnia zverejnila nový status, v ktorom tvrdí, že hľadaný muž nemal na výber, vedel, že polícia by ho zatkla a preto sa sám prihlásil.

"V januári 2020, mesiac po spustení úspešnej informačnej kampane o štyroch najhľadanejších Slovákoch na oficiálnej stránke Policajného zboru na Facebooku, ktorú si vďaka humornému prevedeniu pozreli stá tisíce Slovákov, polícia získala o Henrichovi aktuálne informácie.

Henrich sa ukrýval v Tvrdošíne, snažil sa viesť normálny život, mal priateľku, pracoval na stavbách a predstavoval sa ako Adam Kováč.

Na základe získaných poznatkov a operatívnych postupov policajtov z NAKA v súčinnosti s cieľovými pátračmi Prezídia PZ sa Henrich dostal do situácie, kedy mohol prísť dobrovoľne na políciu, alebo by si zásahová jednotka prišla po neho osobne. V priebehu dvoch hodín od načrtnutia tohto scenára sa Henrich dostavil na Obvodné oddelenie PZ v Tvrdošíne, kde bol zatknutý," píše polícia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce