27. 01. 2020 17:25 | NITRA/TV Markíza

Riaditeľ nitrianskej väznice sa bojí o svoj život, pridelili mu ochranku

Milan Rus, ktorý je šéfom ústavu sedem rokov, podľa ľudí v dedine doteraz nikdy ochranku pred domom nemal.

Milan Rus, ktorý je šéfom ústavu sedem rokov, podľa ľudí v dedine doteraz nikdy ochranku pred domom nemal.
Milan Rus, ktorý je šéfom ústavu sedem rokov, podľa ľudí v dedine doteraz nikdy ochranku pred domom nemal. Foto: TV Markíza

Riaditeľ väznice v strachu. Šéf ústavu na výkon trestu a odňatia slobody v Nitre, kde istý čas väzobne stíhali aj Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú, má obavy o svoj život. Už niekoľko dní je pod prísnou policajnou ochranou.

Rodinný dom riaditeľa väznice v obci neďaleko Piešťan strážila policajná ochranka dvadsaťštyri hodín, celý víkend. Pridelených policajtov, ktorí sa starajú o jeho bezpečnosť, má Milan Rus už týždeň. Včera o siedmej večer tam hliadkovali dvaja policajti.

Milan Rus, ktorý je šéfom ústavu sedem rokov, podľa ľudí v dedine doteraz nikdy ochranku pred domom nemal. Pridelili mu ju až teraz, lebo sa mu mal niekto vyhrážať likvidáciou. V obci začali miestni preto špekulovať, že je za tým kauza Kočner a spol . TV Markíza oslovila aj samotného riaditeľa, ten však odkázal, aby sa s predmetnou vecou obrátila na odbor podpory centrálneho riadenia a komunikácie GR ZVJS.

To, že vyhrážky by mohli súvisieť s Mariánom Kočnerom alebo Alenou Zsuzsovou vedenie väznice dementuje. Zdôraznilo, že bezpečnostné opatrenia nesúvisia so žiadnou aktuálne medializovanou kauzou.

Podľa informácii TV Markíza za vyhrážkami o fyzickej likvidácii riaditeľa by mala byť odsúdená žena, ktorá o tom rozprávala spoluväzenkyniam. Všetky podozrenia preveruje polícia. Dovtedy bude mať riaditeľ pridelenú ochranku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce