27. 01. 2020 19:21 | NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/TV Markíza

Bývalý primár, ktorý mal zanedbať pôrod a spôsobiť tým smrť dieťaťa, sa postavil pred súd

Pred výsluchom lekár povedal, že sa cíti nevinný.

Bývalý primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave sa v pondelok postavil pred sudcu ako obžalovaný.
Bývalý primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave sa v pondelok postavil pred sudcu ako obžalovaný. Foto: TV Markíza

Bývalý primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave sa v pondelok postavil pred sudcu ako obžalovaný. Ešte pred siedmimi rokmi mal zanedbať pôrod, pri ktorom zomrelo dievčatko. Pred dvoma rokmi vyhrali manželia Hluchí súdny spor s nemocnicou a dnes sedí na lavici obžalovaných lekár za prečin usmrtenia.

Mladý pár sa napriek bezproblémovému tehotenstvu vytúženého dieťatka nedočkal. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mali byť pri pôrode komplikácie.

"Pred pôrodom tam začali padať ozvy. Doktor však vyhodnotil tento ultrazvuk, že je v poriadku, že je to normálne a že sa nedeje nič zlé," povedal otec nebohéha dievčatka.

Lekár však od pôrodu odišiel. Situácia sa zhoršovala, no zdravotné sestry sa mu nevedeli dovolať. Ozvy dieťaťa boli stále slabšie. Sestry začali s pôrodom samy. Keď prišiel lekár, bolo už neskoro.

Pred výsluchom lekár povedal, že sa cíti nevinný. Rodičia nebohej Adélky vyčítali personálu aj prepisovanie a zásahy do správy.

"Pupočná šnúra najskôr nebola zapísaná, že bola obmotaná, potom bola obmotaná. Časy poprepisované..." hovorí Silvia Hluchá, matka nebohého dievčatka.

"Ja viem, že vy ste si fotili ešte len pracovnú dokumentáciu, kde sestry priebežne písali časy. Robil to váš manžel napriek tomu, že sa to vtedy nesmie robiť," oponoval jej na súde obžalovaný lekár.

Proces s bývalým primárom bude pokračovať v utorok výsluchmi znalcov. Prednosta kliniky už v nemocnici nepracuje. Je na dôchodku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce