29. 01. 2020 08:27 | KOŠICE/TASR

Chrípkové prázdniny: Košice už hlásia 11 zatvorených materských aj základných škôl

A pravdepodobne to bude narastať.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Chrípkové prázdniny vyhlásilo 11 materských (MŠ) a základných škôl (ZŠ) v pôsobnosti mesta Košice. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Fabian. K dočasnému prerušeniu ich prevádzky došlo podľa neho na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach a po dohode s riaditeľmi škôl.

Od utorka (28. 1.) sú pre chrípku zatvorené ZŠ na Janigovej a Hroncovej ulici. Od stredy sa k nim pridáva aj ZŠ Ľudovíta Fullu na Maurerovej 21 a ZŠ Drábova. Chrípkové prázdniny majú trvať do piatka (31. 1).

Výchovno-vzdelávací proces prerušili od stredy aj v MŠ Trebišovská 11, Kežmarská 46, Elokované pracovisko Lorinčík 15, Boženy Němcovej 4, Budapeštianska 1 a Turgenevova 38. V utorok (28. 1.) nešli do škôlky ani žiaci z MŠ Jaltská 33, na ktorej je takisto z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných ochorení prerušená prevádzka.

Fabian pripomenul, že chrípkové prázdniny sa vyhlasujú vtedy, ak chorobnosť žiakov prevýši 30 percent. „V takom prípade zvyčajne hygienici z RÚVZ odporúčajú zatvoriť základnú, respektíve materskú školu na nevyhnutnú dobu po dobu troch až štyroch dní. Vzhľadom na vývoj situácie sa dá očakávať, že počet dočasne zatvorených škôl v našom meste bude v najbližších dňoch narastať," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce