30. 01. 2020 07:02 , článok bol aktualizovaný 30. 01. 2020 19:57 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

VIDEO: NAKA zasahovala v dome Dobroslava Trnku aj u Mariana Kočnera

Razia prebiehala v Bratislave, Banskej Bystrici aj na Donovaloch.

Záber počas razie NAKA v dome Dobroslava Trnku.
Záber počas razie NAKA v dome Dobroslava Trnku. Foto: TVNOVINY.sk
Zásah NAKA u Dobroslava Trnku v Hamuliakove.
Razia u Dobroslava Trnku.
Razia NAKA.

NAKA od skorého rána zasahovala v dome bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v Hamuliakove. Samotný Trnka sa k dnešnému zásahu odmietol vyjadriť.

Razia prebiehala aj vo vile Mariana Kočnera na Kolibe a v budovách jeho firiem na Trenčianskej ulici. Polícia mala byť aj v komplexe Bonaparte.

 

"Dnes od skorého rána pracovná skupina "Novinár" vykonáva zaisťovacie úkony v Bratislave, Banskej Bystrici aj na Donovaloch. Národná kriminálna agentúra dokumentuje ekonomickú trestnú činnosť," informovala polícia na svojom facebooku.

Vykonávali 16 domových prehliadok a deväť prehliadok iných priestorov.

Záber spred komplexu Bonaparte.
Záber spred komplexu Bonaparte. Foto: TVNOVINY.sk
 

"Vzhľadom na to, že v trestných veciach, ktorým sa skupina "Novinár" venuje stále prebieha vyšetrovanie, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," dodáva polícia.

Len včera (29.1.) prehľadali byty a domy niektorých sudcov a nitrianskeho podnikateľa, priateľa Mariana Kočnera, Norberta Bödöra.

Dobroslava Trnku zadržala NAKA 16. januára. Osem hodín ho vypočúvali. Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii.

Záber počas razie NAKA v dome Dobroslava Trnku.
Záber počas razie NAKA v dome Dobroslava Trnku. Foto: TVNOVINY.sk
 

Trnka už čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. To bolo voči nemu vznesené v decembri minulého roka preto, lebo neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.

Nesúvisiaca razia aj na skládke pri Ivanke

Policajti zasahovali aj na skládke pri Ivanke pri Dunaji, kde už v minulosti boli razie aj v súvislosti s výstavbou bratislavského obchvatu.

Zásah na skládke súvisel s vyšetrovaním enviromentálnej trestnej činnosti. Potvrdila nám to hovorkyňa KR PZ v Bratislave.Tento zásah nesúvisí s raziami u Trnku či Kočnera.VIAC Z Domáce