31. 01. 2020 06:00 | STUPAVA/TV Markíza

Na smerových tabuliach na ceste medzi Malackami a Stupavou nesedia údaje o kilometroch

Správa ciest sa bráni tým, že jestvujúce dopravné značky sú dedičstvo, ktoré prevzali pri transformácii od kraja.

Na smerových tabuliach na ceste medzi Malackami a Stupavou nesedia údaje o kilometroch.
Na smerových tabuliach na ceste medzi Malackami a Stupavou nesedia údaje o kilometroch. Foto: TV Markíza

Jedna plus jedna sú dve. Takáto matematika však na ceste prvej triedy z Malaciek do Stupavy neplatí. Všimli sme si, že na smerových tabuliach nesedia kilometre.

Tabuľa za Malackami ukazuje, že o 16 kilometrov príde vodič do Stupavy. Prešli sme dva kilometre a pri ceste stojí ďalšia smerová tabuľa. Niečo tu však nesedí. Šestnásť mínus dva je 14. Na tabuli je však len deväť kilometrov.

A po ceste prvej triedy ideme ďalej. Za diaľničným mostom opäť smerová tabuľa. Oznamuje, že Stupava už je za rohom. Konkrétne treba prejsť ešte tri kilometre. A tak sme tejto informácii dôverovali. Merač však opäť ukázal niečo iné. Namiesto troch boli do Stupavy štyri kilometre.

Osádzanie smerových tabúľ na cestách prvej triedy má na starosti Slovenská správa ciest. Schvaľuje ich aj polícia. Jedna takáto tabuľa stojí okolo 300 eur.

"Dopravné značky osádza dodávateľ prác, v prípade poškodenia osadíme nové a v prípade takýchto nezrovnalostí na základe nového určenia dopravného značenia po konzultácii s OR policajného zboru," uviedla Lucia Karelová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest.

Správa ciest ešte dodáva, že jestvujúce dopravné značky sú dedičstvo, ktoré prevzali pri transformácii od kraja. Odvtedy vraj správnosť značiek, najmä z personálnych dôvodov, nekontrolovali.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce