31. 01. 2020 07:51 , článok bol aktualizovaný 31. 01. 2020 20:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Ďalší Kočnerov moták: Dcére dáva jasné inštrukcie, čo má robiť s luxusnými bytmi

Majetky sú už prepísané na firmu, kde Andrea figuruje so sestrou Karolínou.

Kočner poslal dcére moták z väzenia.
Kočner poslal dcére moták z väzenia. Foto: OCCRP/TV Markíza

Toto je ďalší z Kočnerových motákov, ktorý posielal spoza múrov väznice. Piaty, doposiaľ zverejnený moták, bol určený pre jeho dcéru Andreu. Dal jej v ňom jasné pokyny, čo má urobiť s lukratívnymi nehnuteľnosťami v centre Bratislavy. Majetky sú už prepísané na firmu, kde Andrea figuruje so sestrou Karolínou.

"Ahojte rodina," začína Kočner pozdravom. Hneď pokračuje s tým, že posiela pár inštrukcií na najbližšie obdobie. Moták obsahuje postup, ako sa má stať z dcéry Mariana Kočnera, ktorú v liste familiárne nazýva Andy, nová vlastníčka firmy Správa a inkaso pohľadávok, známej z viacerých káuz. Firma vlastní nehnuteľnosť na Cintorínskej ulici (byty a nebytové priestory), ktoré sa postupne predávajú. Na záver píše, že podľa vývinu situácie dá ďalšie pokyny.

Kočner inštruoval dcéru z väzenia.
Kočner inštruoval dcéru z väzenia. Foto: OCCRP/TV Markíza
 

Televízia Markíza získala fotografiu vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project. (OCCRP) Tá ich sprístupnila skupine novinárov v rámci projektu Kočnerova knižnica.

Fotografia motáka sa našla v telefóne Kočnerovej dcéry. Snímka vznikla v blízkosti Digital Parku, kde sídli Penta.

Za posielanie nelegálnych odkazov z väzenia je Kočner obvinený z marenia spravodlivosti. Znalci potvrdili, že autorom lístkov je samotný podnikateľ. Motáky mal podľa Petra Tótha vynášať Kočnerov advokát Andrej Šabík, ktorý sa spomína aj v poslednom zverejnenom odkaze.

 


VIAC Z Domáce