31. 01. 2020 08:49 | BRATISLAVA/TASR

Poľadovica hrozí na celom Slovensku, dopravu komplikuje sneženie

Donovaly sú pre vozidlá nad desať metrov uzavreté.

Sneženie na horskom priechode Donovaly
Sneženie na horskom priechode Donovaly Foto: TASR

Horský priechod Donovaly je pre silné sneženie uzavretý pre vozidlá nad desať metrov. Na cestách v okrese Trenčín je poľadovica. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Silný dážď, prípadne hmla obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v lokalitách Piešťany, Zavar, Zeleneč, Čataj, Dedova jama, Vlčkovce, Považská Teplá, Zvolenská Slatina, Detva, Hričovské Podhradie, Predmier, Sliač a Lučatín.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Výnimkou sú horské priechody Huty, Herlianske Sedlo, Dobšiná, Besník, Veľké Pole a Cukmantel, kde sa na vozovkách nachádza kašovitý až utlačený sneh.

Poľadovica hrozí na celom Slovensku

Poľadovica hrozí v piatok ráno na celom území Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí do 10.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webovej stránke.

Na vietor upozorňujú meteorológovia v okrese Poprad, platí do 15.00 h. Veterno je aj v horských oblastiach Oravy, Kysúc, Liptova, Turca, Horehronia i Spiša. SHMÚ očakáva v polohách nad 1500 metrov miestami výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo rýchlosť 38 až 44 metrov za sekundu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce