31. 01. 2020 10:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner chystal biznis s vojenskou nemocnicou. Ešte pred postavením vedel, čo v nej bude chýbať

Profitovať na ňom tomto biznise mal aj niekto iný, pravdepodobne niekto z politickej špičky.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Knižnica Mariana Kočnera vyplavila ďalšiu nahrávku z ktorej vyplýva, že plánoval biznis za pomoci politických špičiek. Informuje o tom Nadácia Zastavme korupciu na sociálnej sieti. Na nahrávke, ktorú nadácia získala vďaka medzinárodnej sieti investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), sa Kočner zástupcovi ruskej Medzinárodnej investičnej banky (MIB) chváli budúcim biznisom so štátnou nemocnicou sv. Michala v Bratislave. Profitovať na ňom mal aj niekto iný.

Kočner na nahrávke hovorí so zástupcom MIB. Bavia sa o tom, že Kočner vie dopredu, ako bude vyzerať spomínaná vojenská nemocnica a čo v nej “zabudli” naprojektovať a ako z toho "vyťaží" on.

Spomína priestory pri nemocnici, aj byty, kde by mali bývať zahraniční lekári. "A budú potrebovať nejaké priestory, kde nejakí top lekári a top manažment budú bývať".

Kočner už z väzby cez "motáky" inštruoval dcéru, čo má robiť s luxusnými bytmi. Majetky sú už prepísané na firmu, kde Andrea figuruje so sestrou Karolínou.

Pokračoval, že "budú určité medicínske pracoviská, ktoré v tej nemocnici nie sú naprojektované, ani naplánované a ani tam nebudú, ale budú pre chod tej nemocnice veľmi potrebné. A ja viem, aké to budú," hovorí Kočner.

Tie priestory chcel v budúcnosti dodať a prenajať. Na projekte mal profitovať aj niekto, kto rozhodol, že v nemocnici nebude všetko potrebné. "Viem byť pripravený, keď nemocnica vypíše výberové konanie," pokračoval.

Ďalej sa Kočner chváli aj kamarátstvom s vtedajším ministrom obrany. "Maťo Glváč je môj dobrý kamarát, skúsim ja s ním prehodiť tému, že by ministerstvo (byty) kúpilo, alebo aspoň z časti, neviem dneska..." dodal Kočner.

O niekoľko rokov neskôr si Kočner skutočne cez Threemu dohadoval tender na prenájom so šéfom nemocnice Križkom.

Kočner sa chváli ako bude s pomocou kamošov robiť biznis so štátom

KOČNEROVA KNIŽNICA VYPLAVILA ĎALŠIU NAHRÁVKU Zástupcovi banky sa v nej chváli, ako plánuje s pomocou kamošov robiť biznis so štátnou nemocnicou sv. Michala. Profitovať mali aj politici. Na prípad sa podrobnejšie pozreli Zuzana Petková a Xenia Makarova. V ich článku sa dočítate: - ako sa Kočner dostal k budove susediacej s nemocnicou - ako so štátnou nemocnicou plánoval biznis - ako z tohto biznisu mohli profitovať politici - čo je s budovou teraz https://index.sme.sk/c/22314556/ako-sa-kocner-dostal-k-budove-za-ktorou-su-peniaze-ruskej-banky.html

Uverejnil používateľ Nadácia Zastavme korupciu Štvrtok 30. januára 2020

zdroj: Facebook/NadáciaZastavmeKorupciu

Dáta aj nahrávku má k dispozícii medzinárodná organizácia OCCRP.


VIAC Z Domáce