04. 02. 2020 07:56 | ŽILINA/TASR

Poľadovica, sneženie a neupravené cesty. Polícia upozorňuje na zmenu počasia v Žilinskom kraji

V smere na Banskú Bystricu sa vytvorila rozsiahla kolóna, v ktorej sa zdržíte minimálne hodinu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Počasie motoristom v utorok nepraje. Na viacerých miestach ich potrápi znížená viditeľnosť, niektoré úseky sú dokonca pre nákladnú dopravu uzavreté. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

"Znížená dohľadnosť do 50 metrov (m) je na sedle Besník, do 100 m v okolí Čertovice a Vlčkoviec, do 200 m v lokalitách Východná, Dovalovo, Pastierske," spresnili cestári.

Horské priechody Šturec aj Donovaly sú momentálne v dôsledku napadaného čerstvého snehu uzavreté pre nákladnú dopravu. V smere na Banskú Bystricu sa vytvorila rozsiahla kolóna, v ktorej zdržanie dosahuje minimálne hodinu.

V oblasti Vysokých Tatier je potrebné rátať s poľadovicou. "Poľadovica je tiež na trase Gelnica - Hnilčík," informuje Zelená vlna RTVS a apeluje na maximálne opatrnú jazdu.

Polícia upozorňuje vodičov na zmenu poveternostných podmienok v Žilinskom kraji

Na niektorých úsekoch sa vyskytuje poľadovica aj husté sneženie. Žilinské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti doplnilo, že horský prechod Huty je v dôsledku hustého sneženia a neupravených ciest neprejazdný.


VIAC Z Domáce