05. 02. 2020 13:24 , článok bol aktualizovaný 05. 02. 2020 18:41 | MYJAVA/tvnoviny.sk, TASR

Vietor v Myjave zhodil autobusovú zastávku: Dievčatko (†4) neprežilo, jej brat bojuje o život

Nešťastie sa stalo pri miestnej nemocnici.

Spadnutá zastávka, ktorú prevrátil vietor v Myjave.
Spadnutá zastávka, ktorú prevrátil vietor v Myjave. Foto: TV Markíza
Vietor zhodil autobusovú búdu, ktorá zabila jedno dieťa.
Vietor zhodil autobusovú búdu, ktorá zabila jedno dieťa.
Autobusová búdka zabila jedno dieťa.

Autobusová zastávka na Myjave v stredu zabíjala. Keď vedľa nej kráčala rodina s troma deťmi, zrútila sa. Dve deti ostali pod ňou. Jedno zomrelo a druhé bojuje o život v Bratislave. 
Mladá rodina z Myjavy kráčala po chodníku, keď zrazu vietor prevrátil kovovú zastávku. Dve deti skončili pod desaťmetrovým kolosom. Stalo sa to krátko pred dvanástou hodinou.

 

Obrovské nešťastie sa stalo doslova pred bránami nemocnice. Tá sa nachádza približne 20 metrov od tragédie.

"Mali sme práve poradu, na ktorej bol aj primár z anesteziológie, ktorý bol okamžite privolaný k tejto tragickej udalosti," reagoval riaditeľ NsP Myjava Henrich Gašparík.

Okamžite pomáhali aj okoloidúci a deti odniesli do nemocnice. "Dvaja dospelí ľudia sú v poriadku, najstaršie dieťa tiež, žiaľ, štvorročné dieťa túto tragickú nehodu neprežilo, pretože bolo okamžite na mieste usmrtené a najmladšie dvojročné bolo u nás, samozrejme, adekvátne ošetrené a okamžite letecky transportované na Detskú fakultnú nemocnicu do Bratislavy," pokračoval Henrich Gašparík.

Dvojročný najmladší braček bojuje o život v nemocnici. "Podľa informácií, ktoré mám, došlo k úrazu hlavičky. Pomerne závažnému," objasnil Gašparík.

Na mieste v Myjave, kde zomrelo dievčatko (†4), zapaľujú ľudia sviečky.
Na mieste v Myjave, kde zomrelo dievčatko (†4), zapaľujú ľudia sviečky. Foto: TV Markíza
 

Popoludní museli na internom oddelení hospitalizovať aj starú mamu. Keď sa dozvedela, čo sa stalo, skolabovala. Rovnako ako ostatné zastávky v meste, aj táto patrí do majetku mesta.

Železná konštrukcia zastávky nevydržala silný nápor vetra. To, v akom stave bola, určí až privolaný znalec. "Priznám sa, že táto zástavka nás prekvapila o to viac, že bola riadne udržiavaná, staralo sa o ňu," hovoril primátor mesta Myjava Pavel Halabrín.

Práve pre silný vietor chodili v utorok po meste zamestnanci a kontrolovali všetko, čo mali hlásené. Najmä stromy.

Zastávka nepatrí medzi tie staršie. Osadili ju niekedy v roku 1993. Koľko takýchto skrytých nebezpečenstiev sa nachádza na Slovensku, nikto nevie. Väčšinou to odhalia až podobné tragédie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce