09. 02. 2020 19:18 | KOŠICE/TV Markíza

Sfetovaný za volantom zabil štyroch ľudí, teraz sa postaví pred súd

Jánovi hrozí niekoľkoročné väzenie a takisto trest zákazu viesť osobné motorové vozidlá na doživotie.

Pri tragickej nehode vyhasli tri ľudské životy.
Pri tragickej nehode vyhasli tri ľudské životy. Foto: TV Markíza

Tragická nehoda na východe krajiny, pri ktorej prišli o život štyria ľudia, ide pred súd. Mladý vodič z Turne nad Bodvou, ktorý nehodu zavinil, šoféroval nadrogovaný. Prokuratúra ho teraz obžalovala, hrozí mu niekoľkoročné väzenie.

Po čelnej zrážke dvoch áut na východe ostali štyria mŕtvi a traja zranení. Mladý vodič vychádzal na hlavnú cestu keď sa zrazil s oproti idúcim autom. Iba 20-ročný vinník nehody prišiel v aute o sestru a otca.

V oproti idúcom aute viezol 51-ročný muž svoju kolegyňu na nočnú zmenu. Do práce už nedorazili. Mladý vodič nebol pri nehode pod vplyvom alkoholu. V krvi mu však našli drogy. Špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola zistená prítomnosť metamfetamínu, amfetamínu a benzodiazepínov.

Jánovi testy robili až potom, čo v nemocnici dostal dva litre krvi. Množstvo drog u neho tak počas nehody bolo pravdepodobne ešte vyššie. Polícia a prokuratúra teraz vyšetrovanie ukončili. Mladíka postavia pred súd,

Bude čeliť obžalobe z prečinu usmrtenia, ktorý spáchal v stave vylučujúcom spôsobilosť riadiť vozidlo. Jánovi hrozí niekoľkoročné väzenie a takisto trest zákazu viesť osobné motorové vozidlá na doživotie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce