10. 02. 2020 07:01 , článok bol aktualizovaný 10. 02. 2020 20:23 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Pri víchrici odletela v Senici strecha z bytového domu, zranilo sa 10-mesačné dieťa

Po ošetrení v nemocnici je už v domácej starostlivosti

Spadnutá strecha po víchrici v Senici.
Spadnutá strecha po víchrici v Senici. Foto: facebook/Seničan.sk

Následkom víchrice odletela na sídlisku Sotina v Senici strecha z bytového domu, potvrdila hovorkyňa mesta Senica Viera Barošková s tým, že došlo i k ľahšiemu zraneniu 10-mesačného dieťaťa.

"Zranila sa jedna osoba, ktorej poskytli hasiči predlekársku pomoc a po príchode zdravotnej služby bolo dieťa odovzdané do ich starostlivosti a odvezené do nemocnice. K zraneniu ďalších osôb neprišlo," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Júlia Kedrová. Podľa Baroškovej je dieťa už v domácej starostlivosti.

 

Na mieste zasahujú hasiči zo Senice. "Na mieste zasahujú profesionálni aj dobrovoľní hasiči a takisto príslušníci mestskej polície, ktorá poskytuje súčinnosť obyvateľom a zabezpečuje poriadok. Na mieste je aj primátor mesta Martin Džačovský, ktorý zabezpečuje firmu, ktorá odstráni plechové časti strechy. Mesto sa snaží zabezpečiť aj firmu, ktorá by poškodenú strechu opravila," doplnilaBarošková. "Podľa zatiaľ zistených informácií pri páde strechy vznikli menšie materiálne škody na okolo stojacich autách," dodala hovorkyňa mesta.

Polícia s členmi Hasičského a záchranného zboru zasahujú v Trnavskom kraji predovšetkým na Záhorí. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Na ceste II/500 v úseku Holíč - Kúty, približne jeden kilometer za Adamovom, sú spadnuté viaceré stromy cez obidva pruhy. Cesta je neprejazdná. "Hliadka Policajného zboru a členovia HaZZ zasahujú priamo na mieste. Niektorí vodiči nestihli zareagovať včas a narazili do popadaných stromov na ceste. Nehody riešime ako škodové udalosti," uviedla polícia.

Aj hasiči bojovali so silným vetrom

Hasiči z dôvodu silného vetra zasahovali v uplynulých hodinách na celom Slovensku 34-krát, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

"V súvislosti s poveternostnou situáciou nezaznamenali hasiči taký prudký nárast výjazdov, ako pôvodne očakávali. Za posledných 12 hodín museli v tejto súvislosti zasahovať na celom Slovensku 34-krát, z toho najčastejšie v Žilinskom, Košickom a Bratislavskom kraji. V ostatných krajoch je situácia pokojná, hasiči v každom z nich nezasahovali viac ako štyrikrát," uviedla Farkasová.

Spanutý strom na Špačinskej ceste v Trnave.
Spanutý strom na Špačinskej ceste v Trnave. Foto: Roman Ruttkay
 

HaZZ tiež na sociálnej sieti odporučil, ako sa správať pri silnom vetre. Skôr než príde vietor, je potrebné zabezpečiť byt. "Pozatvárajte a zaistite okná a dvere, na záhrade, terase či balkóne upevnite predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť tým vás a okolie," uviedol HaZZ. Zvieratám žijúcim na dvore odporučil vytvoriť dočasné útočisko.

"Snažte sa zdržiavať v bezpečných objektoch, obmedzte šoférovanie, prechádzky v lese, vyhýbajte sa skrýšam pod stromami či nestabilnými prístreškami a budovami," radia hasiči. V žiadnom prípade neodporúčajú ísť skúmať terén ani parkovať na rizikových miestach, ako napríklad pod stromami, elektrickými stĺpmi a stožiarmi či bilbordmi.

Pri šoférovaní treba podľa hasičov zvoliť pomalú jazdu. Silné poryvy vetra môžu vozidlo prevrátiť. "Vyhýbajte sa kontaktu so spadnutými elektrickými stĺpmi a drôtmi, pokiaľ vaše auto zasiahne strom či konár, nechajte to na hasičov," dopĺňajú.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce