11. 02. 2020 10:33 , článok bol aktualizovaný 11. 02. 2020 15:07 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TASR

Vietor strhol strechu v Žiari nad Hronom, spadla na autá

Pre ľad a silný vietor uzavreli Donovaly.

but.jpg
but.jpg

Silný vietor vyčíňa už druhý deň na celom Slovensku. Meteorológovia vydali aj pre utorok výstrahy druhého stupňa vo viacerých okresoch. Vysoké Tatry sužuje silný vietor a husté sneženie, na cestách sa tvoria snehové záveje.

Vietor narobil škody už v pondelok, keď strhol strechu v Senici. Zranilo sa pri tom len 10-mesačné dieťa.

V utorok doobedu strhol vietor strechu v Žiari nad Hronom, spadla na autá. Našťastie sa ale nikto nezranil. Na mieste sú policajti. Tí o udalosti informujú na sociálnej sieti.

 

Spadnutá strecha.
Spadnutá strecha. Foto: Polícia SR
 

Donovaly boli uzavreté

Horský priechod Donovaly, ktorý v utorok predpoludním uzatvorili pre všetku dopravu z dôvodu nepriaznivého počasia, je už prejazdný bez obmedzení. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) a Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

"V týchto chvíľach sú všetky cesty v Banskobystrickom kraji a aj horské priechody prejazdné bez obmedzenia," informuje polícia na sociálnej sieti.

Priechod Donovaly.
Priechod Donovaly. Foto: Polícia SR
 

SSC na webe zjazdnost.sk zároveň upozorňuje vodičov na zníženú dohľadnosť na 100 metrov pre silné sneženie, prípadne dážď v lokalitách Tatranská Štrba, Levoča, Dobrá Niva, Kremnička, Zvolenská Slatina a Hronská Breznica. Varuje tiež pred silným vetrom, ktorý na severovýchode Slovenska miestami vytvára snehové jazyky.

Zasnežený horský priechod Donovaly.
Zasnežený horský priechod Donovaly. Foto: TASR
 

Výjazdy hasičov po celom Slovensku

Hasiči počas utorka do 13.00 h vykonali zatiaľ 66 výjazdov, najviac v Banskobystrickom (14) a Nitrianskom (13) kraji. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Výjazdy súviseli s nepriaznivou poveternostnou situáciou.

Situácia v Bratislavskom kraji je podľa Farkasovej pokojná, hasiči podľa nej nezasahovali ani raz. Pri výjazdoch od rána zasahovalo 132 profesionálov a 50 dobrovoľných hasičov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce