13. 02. 2020 14:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vyčíňanie exministra Sólymosa v čínskej reštaurácii rieši polícia ako priestupok

Vtedy popredný člen Mostu-Híd sa spolu s bratom pobili pred reštauráciou na Laurinskej ulici v Bratislave.

Minister životného prostredia László Sólymos.
Minister životného prostredia László Sólymos. Foto: TASR

Vyčíňanie exministra životného prostredia Lászóa Sólymosa v ázijskej reštaurácií rieši polícia ako priestupok. Už nie ako trestný čin. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol predmetný skutok uznesením povereného príslušníka PZ postúpený v zmysle ustanovení trestného poriadku na Referát priestupkov Okresného úradu v Bratislave," reagovali policajti.

Popredný člen Mostu-Híd sa spolu s bratom pobili pred reštauráciou na Laurinskej ulici v Bratislave ešte koncom januára. Na záberoch bolo vidieť, ako sa v podchode najskôr obaja bratia hádajú s personálom, po chvíli však dôjde aj k fyzickému útoku. Agresívnejší z bratov je pritom práve minister Sólymos. Jeho brat sa ho snaží skôr odťahovať od konfliktu.

Sólymos hneď na druhý deň podal demisiu a za svoj skutok sa zároveň ospravedlnil a škody sľúbil hradiť. Svoje konanie označil ako ľudské zlyhanie s tým, že zažíva ťažké obdobie v rodinnom živote.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na konci januára jeho demisiu prijala a dočasne poverila vedením ministerstva životného prostredia ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd).

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce