13. 02. 2020 20:45 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Kiska vraj vedel o podvodoch s pozemkami pod Tatrami, hovorí sa vo videu s podtatranským bossom

Bývalý prezident reaguje, že ide o primitívnu inscenáciu, za ktorou stojí Robert Fico.

Záber z nahrávky rozhovoru medzi Reichelom a Šuligom.
Záber z nahrávky rozhovoru medzi Reichelom a Šuligom. Foto: YouTube

Vo štvrtok (13. 2.) podvečer dostali slovenské redakcie mail s videom, na ktorom sa niekdajší údajný podtatranský boss Milan Reichel rozpráva so stavebníkom Michalom Šuligom. Na nahrávke sa často spomína Andrej Kiska v súvislosti s kúpou pozemkov pod Tatrami.

Šuliga tvrdí, že Kiska vedel, že pozemky, ktoré kúpil, boli získané podvodom. Líder strany Za ľudí označil video za primitívne s tým, že za ním stojí Robert Fico. V piatok (14 2.) plánuje podať trestné oznámenie.

V kauze pozemkov vo Veľkom Slavkove už súd rozhodol v novembri 2018. Andrej Kiska ich mal v minulosti kúpiť od Júliusa Sirockého. Transakciu sprostredkoval práve Šuliga. Neskôr sa však o pozemky prihlásil Ján Franc, ktorý ich mal dostať od otca. Súd mu dal za pravdu a uznal vlastníctvo. Kiska sa proti rozsudku neodvolal, uznal vlastnícke práva Franca a škodu chcel vymáhať od človeka, od ktorého pozemok kúpil. Všetko o kauze si prečítate tu.

O predmetnej kauze sa vo videu rozpráva dvojica Reichel a Šuliga, pričom často spomínajú aj Júliusa Sirockého. Reichel sa v nahrávke od Šuligu dozvedel, že Kiska mal údajne vedieť o tom, že pozemky, ktoré kupoval, boli "ukradnuté". Tatranského bossa to prekvapilo i nahnevalo.

Celá nahrávka má veľmi kvalitný obraz i zvuk. Nie je zrejmé kde, ani kedy vznikla. Na YouTube ju nahral novovzniknutý účet Alien23 Alien23.

Primitívne video so zlými hercami

Tak označil nahrávku bývalý prezident Andrej Kiska

„Robert Fico mi sľuboval pomstu a útoky, ak ho nevymenujem za predsedu Ústavného súdu a už je to akože anonymne tu. Veľmi sa bojí ďalšej prehry vo voľbách, a preto som dlhodobo hlavným terčom Smeru aj v tejto predvolebnej kampani. Mňa nezastraší amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera, ktorý volal Fica šéf," uviedol Kiska na Facebooku.

Šuligu i Reichela označil za zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia pre rôzne podvody. Podľa Kisku sa rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára.

Na margo ich vzťahov poznamenal, že s Reichelom sa nikdy nestretol, ani od neho nič nekupoval. Od Šuligu mal kupovať v pozemky na základe inzerátu z roku 1999.

"Zajtra podám trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie," dodal predseda Za ľudí.

zdroj: YouTube/Alien23 Alien23


VIAC Z Domáce