14. 02. 2020 10:25 | RUŽOMBEROK/TASR, tvnoviny.sk

Jozef (66) sa vybral na turistiku, rodine sa neozval od nedele. Pátracia akcia stále trvá

Muža naposledy videli v Nízkych Tatrách.

Jozef Piroško
Jozef Piroško Foto: Facebook.com/ Polícia SR - Žilinský kraj

Ružomberská polícia pátra po 66-ročnom Jozefovi Piroškovi z Nitry. Muž je nezvestný od nedele 9. februára, kedy ho videli vo vysokohorskom teréne Nízkych Tatier a dosiaľ nepodal o sebe žiadne informácie. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Doplnil, že nezvestný muž je štíhlej postavy, má tmavohnedé vlasy a hnedé oči. Oblečenú mal čiernu pletenú čiapku, modrú športovú lyžiarsku bundu, čierne lyžiarske nohavice, čierne turistické topánky, modrý batoh a dve čierne turistické palice.

„Akékoľvek informácie k nezvestnému žiadame oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na bezplatnú telefónnu linku 158, prípadne na našu oficiálnu stránku na Facebooku," skonštatoval Moravčík.

POLÍCIA V RUŽOMBERKU PÁTRA PO NEZVESTNOM MUŽOVI Jozef Piroško, 66 ročný, bytom Nitra Popis osoby: štíhla postava,...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Žilinský kraj Štvrtok 13. februára 2020

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Žilinský kraj

O nezvestnom Jozefovi informuje aj Horská záchranná služba na Facebooku. Tú v utorok kontaktoval v dopoludňajších hodinách Slovák, ktorý oznámil nezvestnosť svojho 66-ročného rodinného príslušníka.

Jozef sa príbuzným naposledy ozval v nedeľu. Spresnil im, že sa nachádza v oblasti Košariska na červenej trase hrebeňa Nízkych Tatier, zostupuje do Liptovskej Lúžnej a je unavený. Odvtedy sa s ním spätne skontaktovať nepodarilo.

Horskí záchranári dodávajú, že Jozef v nedeľu napísal manželke aj SMS správu. V nej písal, že domov príde v pondelok v popoludňajších hodinách.

Po mužovi pátrajú od utorka

Nezvestnosť polícii rodina ohlásila následne v utorok. Po mužovi sa začalo pátranie. Do pátracej akcie bolo v prvý deň nasadených sedem záchranárov HZS spolu so štyrmi služobnými psami.

Prepátrali oblasť od sedla Skalky po Košarisko, žltý TZCH a severné žľaby smerom do Liptovskej Osady. V stredu pátranie po mužovi pokračovalo. Do pátracej akcie odišlo 15 záchranárov HZS s piatimi psami.

Boli rozdelení do štyroch skupín. Vo štvrtok poveternostné podmienky dovolili nasadenie leteckej techniky.

O súčinnosť pri pátraní bola požiadaná letka ministerstva vnútra, ktorá vysadila časť z deviatich záchranárov v sedle Skalka. Prepátraval sa opätovne vrch Veľkej Chochule, južné žľaby smerom do Sopotnickej doliny a smer Skalka.

Zároveň sa urobili oblety oblasti podľa poveternostných podmienok. Podľa horských záchranárov Nízkych Tatier je aktuálne previaty novým snehom do výšky 20 až 40 cm, čo komplikuje pátranie. Momentálne rozhodujú o ďalšom postupe v pátraní.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce