14. 02. 2020 15:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kiska podáva za video trestné oznámenie. Je za tým Smer, tvrdí

Podľa šéfa strany Za ľudí sa ho Robert Fico bojí.

Andrej Kiska
Andrej Kiska Foto: TASR/Jakub Kotian

Voči záznamu, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach, podal v piatok Andrej Kiska trestné oznámenie za krivé obvinenie. Tvrdí, že video je trápne a podľa všetkého v réžii Smeru. Pripomína, že je 15 dní pred voľbami a vládnej strane ide o všetko.

„Fico sa ma bojí, preto na mňa celú kampaň útočí, vie, že ja som jeho najväčší súper.
Som jediný, kto ho porazil a vie, že ak bude strana Za ľudí silná, nebude môcť vládnuť s fašistami a SNS," vyjadrlil sa Kiska.

Pokračuje, že vo videu bola skrytá kamera iba akože a vystupujú v ňom dvaja zlí herci. „Niekedy ani nevedia, čo hovoriť, akoby im niekto dával pokyny. Kameru na konci niekto rukou vypne," uvádza šéf Za ľudí.

Môže kontroverzné video poškodiť Andrejovi Kiskovi vo voľbách? Jednoznačný verdikt politológa

Podľa neho Smer opakuje scenár z obdobia pred voľbami 2014, kedy Kiska vyhral boj s Ficom o prezidentské kreslo - očierňovanie a vymyslené kauzy.

„Všimnite si, kto toto primitívne video šíri, sú to: smeráci, fašisti a konšpirátori.Poprad je malé mesto a dostali sa ku mne informácie, kto za zinscenovaným videom stojí. Je to človek zo štruktúr Smeru," dodáva Kiska s tým, že o videu bude hovoriť pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

Na zázname, ktoré uverejnil anonym, sa niekdajší údajný podtatranský boss Milan Reichel rozpráva so stavebníkom Michalom Šuligom.

Zhovárajú sa o kauze pozemkov pod Tatrami, spomínajú aj Júliusa Sirockého. Exprezident Kiska mal podľa Šuligu vedieť o tom, že pozemky, ktoré kupoval, boli získané podvodom.

 


VIAC Z Domáce