17. 02. 2020 19:00 | PIEŠŤANY/TV Markíza

Obvinili gynekológa z Piešťan. Podľa polície mal zneužívať 12 až 13-ročné dievčatá

S jednou z nich by mal mať dokonca dieťa.

Obvinený gynekológ pracuje v piešťanskej nemocnici.
Obvinený gynekológ pracuje v piešťanskej nemocnici. Foto: TV Markíza

Prípad sexuálneho zneužívania, kde obeťami mali byť maloleté deti, riešia policajti z Nového Mesta nad Váhom. Lekár z piešťanskej nemocnice mal údajne zneužívať nielen dievčatá, ale i chlapcov.

Problém so zákonom môže mať gynekológ, ktorý v piešťanskej nemocnici pracuje necelý rok. Polícia zbierala informácie niekoľko mesiacov, vypočúvala údajné obete, skladala mozaiku a nakoniec vyšetrovateľ rozhodol.

"Uvedenej osobe bolo vznesené obvinenie," uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Danka Adamíková.

Gynekológ je podľa informácií Televízie Markíza obvinený z trestného činu zneužívania a ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Zneužívať mal dvanásť až trinásťročné dievčatá a dokonca aj maloletých chlapcov. Stretával sa s nimi na Myjave, odkiaľ pochádza. S obvineným lekárom sme sa chceli rozprávať osobne.

Lekárovi sme volali aj na číslo, ktoré má zverejnené na sociálnej sieti. Na telefonáty nereagoval. O informácie sme teda požiadali riaditeľa nemocnice. Ten sa s nami ochotne stretol, no o obvinení gynekológa údajne nepočul.

Gynekológ sa mal podľa našich informácií stretávať aj s dvanásťročnou dievčinou, ktorá s ním údajne v štrnástich otehotnela. Dieťa má mať deväť mesiacov.

Matka dievčiny na kameru hovoriť nechcela. Tvrdí, že nevedela o tom, že jej dcéra chodí s lekárom, no zároveň podotkla, že jej ľahostajný nebol a sama ho vraj vyhľadávala. S dieťaťom teraz žije v centre pre deti a rodiny.

"Vzhľadom na momentálny priebeh procesných úkonov a citlivosť prípadu sa nebudeme k veci vyjadrovať," dodala Adamíková.

Tému spracovali Michal Bujna a Roman Ruttkay.

 


VIAC Z Domáce