18. 02. 2020 11:06 | BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková, zg

Tvrdá reakcia na Černákov otvorený list. Toto mu odkazujú Šufliarsky, Lučanský i Zurian

Premiér Peter Pellegrini dodnes na Mikuláša Černáka nereagoval.

Mikuláš Černák.
Mikuláš Černák. Foto: TASR

Bývalý prvý námestník Generálneho prokurátora SR Peter Šufliarsky má pochybnosti, že na doživotie odsúdený Mikuláš Černák je autorom otvoreného listu premiérovi.

Väzeň ho prostredníctvom splnomocnenej osoby zverejnil v nedeľu na sociálnej sieti a spomína v ňom aj prokurátora GP.

Černáka sa dotkol výrok Petra Pellegriniho na jeho adresu. Premiér hovoril v relácii verejnoprávnej televízie o videu, v ktorom sa niekdajší popradský boss Milan Reichel s Michalom Šuligom rozprávajú o pozemkovej kauze exprezidenta Andreja Kisku.

Pochybuje o autenticite listu

„Vzhľadom na podmienky výkonu trestu je otázne, či autorom listu, ktorý uvádzate, je odsúdený Mikuláš Černák. K osobe masového vraha – bossa slovenského podsvetia som sa opakovane vyjadril pre médiá, zvlášť na brífingu dňa 3.11.2016," napísal TV Markíza Šufliarsky v reakcii na Černákovov list.

Ďalej uvádza, že je zarážajúce, že niektoré médiá ho glorifikujú a dávajú jeho vyjadreniam spoločenskú vážnosť. "Odsúdenie Mikuláša Černáka je výsledkom práce tých policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí mali odvahu postaviť sa organizovanému zločinu a zákonne bojovať proti jeho predstaviteľom,“ dodáva.

SMS komunikácia medzi Petrom Šufliarskym a Marianom Kočnerom
SMS komunikácia medzi Petrom Šufliarskym a Marianom Kočnerom Foto: TV Markíza
 

Peter Šufliarsky bol súčasťou špeciálneho vyšetrovacieho tímu, ktorý rozkrýval a objasňoval vraždy Mikuláša Černáka a jeho gangu. Dnes už radový prokurátor odišiel z vysokej funkcie po tom, čo sa prevalilo, že si písal s Marianom Kočnerom.

Černák sa obul aj do šéfa NAKA a policajného prezidenta

V poslednej časti otvoreného listu premiérovi však spomína okrem Petra Šufliarskeho aj  súčasného šéfa NAKA Branislava Zuriana a policajného prezidenta Milana Lučanského.

Odsúdený v liste napísal: "Na záver Vám môžem zodpovedne povedať, že Milan Reichel nebol len náhodný pozorovateľ pri odrezávaní hlavy v tej miestnosti v jeho hoteli (vražda Gustáva Slivenskeho v roku 1997, pozn. red.) a keby mu nebol v čase vyšetrovania tohto skutku pomohol vyviniť sa z tejto a ďalších vrážd jeho kamarát, ktorý s ním chodieval cvičiť do jeho posilňovne v hoteli – Branislav Zurian s pomocou Lučanského a šufliarskeho, dnes by sedel vedľa mňa v cele a nevyrábal by trápne videá.“

O reakciu smer požiadali oboch citovaných mužov. Sprostredkoval nám ju hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

"Ak osoba disponuje dôkazmi o trestnej činnosti, môže ako každý občan podať trestné oznámenie," vysvetlil.

Premiér Peter Pellegrini dodnes na otvorený list nereagoval.Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce