18. 02. 2020 11:24 , článok bol aktualizovaný 18. 02. 2020 18:34 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

NAKA zadržala kšeftárov s anabolikami. Sú medzi nimi aj dvaja policajti

Razia mala krycí názov Tiger.

Zadražané lieky počas razie NAKA pod názvom Tiger.
Zadražané lieky počas razie NAKA pod názvom Tiger. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Razia NAKA pod názvom Tiger.
Razia NAKA pod názvom Tiger.
Zadražané lieky počas razie NAKA pod názvom Tiger.

Veľký zásah Národnej kriminálnej agentúry. Na viacerých miestach Slovenska udrela polícia na obchodníkov s anabolikami. Razia mala krycí názov Tiger.

Žilinská expozitúra NAKA. Práve tam postupne policajti privážali viacerých zadržaných.
„Doposiaľ sme zadržali 24 osôb a vykonali prehliadky viacerých priestorov,“ potvrdil hovorca Policajného prezídia Michal Slivka.

Do kšeftovania s anabolikami a inými hormonálnymi látkami mali byť zapletení aj muži zákona. Podľa informácií TV Markíza zadržali v rámci akcie dvoch policajtov z Martina s rovnakým priezviskom. 

Z budovy v Žiline vraj brali advokátskeho koncipienta. Ten má už vznesené obvinenie.
Akcia má medzinárodný rozmer. K mužom z NAKA sa pridali aj kolegovia z Francúzska či vyšetrovatelia z Úradu inšpekčnej služby.

„Akciu vykonávame za účasti medzinárodného vyšetrovacieho tímu, za prítomnosti kolegov z Francúzska, vrátane pracovníkov Francúzskej justície a pracovníkov Europolu,“ pokračoval Slivka.

Podľa podozrení vyšetrovateľov mali zadržaní fungovať v rámci organizovanej skupiny a každý mal svoju úlohu. Policajti našli pri domových prehliadkach nielen množstvo tabletiek  ale aj veľké množstvo bankoviek. Skupinu vyšetrujú aj pre podozrenie z prania špinavých peňazí.

„Naďalej vykonávame aj ďalšie procesné úkony, ktoré momentálne nemôžeme bližšie špecifikovať. Akonáhle to procesná situácia dovolí, prezradíme viac,“ dodal Michal Slivka.

Reportáž pripravila Zuzana Ferenčáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce