18. 02. 2020 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Údajného mafiána Ferusa ženú pred súd pre konflikt, ktorý sa začal v erotickom klube

Patrí medzi posledných žijúcich mohykánov starej gardy divokých 90. rokov

Ľuboš Ferus dlhodobo označenie bos ale odmieta.
Ľuboš Ferus dlhodobo označenie bos ale odmieta. Foto: TVNOVINY.sk

Kedysi ho považovali za šéfa nitrianskeho podsvetia. Teraz ho ženú pred súd pre konflikt, ktorý sa začal v erotickom klube. Ľuboša Ferusa obvinili z lúpeže a posadili do väzby. Teraz vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry tento prípad uzavrel návrhom na obžalobu.

Patrí medzi posledných žijúcich mohykánov starej gardy divokých 90. rokov. Ľuboš Ferus dlhodobo označenie bos však odmieta.

Faktom je, že sa netají kamarátstvom nielen so zakladateľom zločineckej skupiny sýkorovcov, z ktorého vraždy je obžalovaný, ale aj s ďalšími známymi mafiánmi.

Raz bol na slobode, inokedy v putách. Naposledy sa mu stala osudnou noc v Želiezovciach. Spolu s ďalšími mužmi podľa vyšetrovateľa NAKA 29. decembra 2018 prepadol posádku taxíka. Auto najskôr zablokovali a mužov vytiahli von. Žiadať od nich mali peniaze aj mobil. Ľuboš Ferus vraj na posádku vytiahol nôž.

Podľa Ferusovej verzie však išlo o ľudí, ktorí predtým robili neporiadok v jednom z podnikov pri Leviciach a spôsobili v ňom škodu. Barman volal majiteľovi. Z obmedzovania osobnej slobody obvinili aj barmana. Majiteľ salónu sa s problémom mal posťažovať Ľubošovi Ferusovi. Kým však on a ďalší prišli riešiť problémy do salónu, muži ušli. Preto sa vybrali za nimi.

On však vinu odmieta a považuje celé stíhanie za účelové a vykonštruované. Vo väzbe bol pol roka. Teraz je už na slobode.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry už vyšetrovanie tohto prípadu uzavrel. Teraz má spis na stole prokurátorka z Levíc. Podľa našich informácií skúma zákonnosť postupu vyšetrovateľa a v najbližších dňoch rozhodne o jeho návrhu. Znamená to, že Ľuboš Ferus sa zrejme čoskoro postaví pred súd, kde bude môcť všetky svoje argumenty vysvetliť. 

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce