Live
Sledujte NAŽIVO: Situácia sa zlepšuje, postupne budeme môcť uvoľňovať opatrenia. Deti sa majú vrátiť do škôl 1. februára
Sledujte tu
18. 02. 2020 19:40 | TRENČÍN/TV Markíza

Rozprávali sme sa s dievčatami, ktoré mal zneužívať obvinený gynekológ

Maloletým dievčatám mal vraj za orálne uspokojenie platiť.

Jedna z obetí.
Jedna z obetí. Foto: TVNOVINY.sk

Gynekológa z Myjavy, ktorého polícia obvinila so zločinu sexuálneho zneužívania maloletých dievčat, sme sa snažili nájsť aj v utorok. Podarilo sa nám osloviť aj dievčatá, ktoré mal zneužiť. Rovnako ako v Piešťanoch, kde pracuje v miestnej nemocnici aj na Myjave, akoby sa pod ním zľahla zem.

Šokujúce odhalenia nám potvrdili aj na prokuratúre. Momentálne polícia oficiálne eviduje tri jeho obete. Počet však môže byť vyšší. Maloleté dievčatá mal zneužívať prevažne v Myjave. Pochádzali z Trenčianskeho, Myjavského a Novomestského okresu.

V čase keď sa mal gynekológ dopúšťať trestnej činnosti pracoval v Myjavskej nemocnici. Tam sa to vraj dozvedeli, až keď sa začalo vyšetrovanie. "Určite nie, to ja som doslova šokovaný. Mal problémy, ale úplne iného rázu. Viem, že teda bola aj, myslím, odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu, pretože sa to udialo v čase, keď mal nastúpiť do služby a nenastúpil mi," reagoval riaditeľ nemocnice v Myjave Henrich Gašparík.

Obvinený muž pracuje v piešťanskej nemocnici, kde má nahlásenú dovolenku. Rovnako sme pochodili aj v utorok v súkromnej gynekologickej ambulancii, kde má každý utorok plánované ordinačné hodiny. Nenašli sme ho ani na rodičovskom byte, kde sa nám tiež nikto neozval. Maloletým dievčatám mal vraj za orálne uspokojenie platiť.

Poškodená na otázku reportéra: "On ti ponúkol, že za fajku dostaneš 20 eur?" odpovedala, "No, hej."

Za orálne uspokojenie mal dokonca napísať jednej z dievčat papier pre sociálku, že je ešte panna. "Už keď som vedela, že je asi tehotná, rýchlo k nemu ku gynekológovi, ten mi dal papier, že nepoškodená a ona už dávno bola tehotná," reagovala matka poškodenej.

Po tom všetkom sme sa pýtali polície, prečo muž nie je stíhaný väzobne. "Osoba je stíhaná na slobode z dôvodu, že neboli naplnené zákonné dôvody väzby," dodal hovorca polície v Trenčíne Pavol Kudlička.

Za sexuálne násilie páchané na deťoch môže stráviť gynekológ za mrežami sedem až 12 rokov. Okrem toho mu hrozí zákaz činnosti vykonávať lekársku prax.

Téme sa venoval Michal Bujna.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce