21. 02. 2020 09:41 , článok bol aktualizovaný 21. 02. 2020 17:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kiska vypovedal na polícii. Oznámil meno poslanca Smeru, ktorý stojí za kompromitujúcim videom

Kiska tvrdí, že v spolupráci s etickými hekermi sa údajne dopátrali ku konkrétnemu menu.

Andrej Kiska vychádza z budovy polície.
Andrej Kiska vychádza z budovy polície. Foto: TVNOVNY.sk

Andrej Kiska vypovedal na polícii. Šéf strany Za ľudí prišiel na NAKU v súvislosti s anonymnými videami, ktoré sa týkajú jeho pozemkovej kauzy. Kiska vraj vie, kto za antikampaňou stojí. Má ísť o poslanca Smeru a meno oznámil aj vyšetrovateľovi. Verejne ho ale nepovedal. Polícia potvrdila, že v prípade koná a kontroverzné videá podrobí analýze.

Kiska prišiel na NAKU z vlastnej iniciatívy. Nepáči sa mu, že vyšetrovanie v prípade anonymných videí, ktoré ho majú diskreditovať, sa stále poriadne nerozbehlo.

Bývalý prezident podal trestné oznámenie pred týždňom, po tom, čo sa na internete objavilo kontroverzné video. Podnikateľ Michal Šuliga, cez ktorého Kiska pozemky v minulosti kúpil, sa rozpráva s bývalým šéfom podtatranského podsvetia Milanom Reichelom.

 

V stredu sa následne začala šíriť druhá nahrávka, ktorá má opäť naznačovať, že Andrej Kiska o podvodoch s pozemkami vedel. Je z nej už zrejmé, že Kisku tajne nahráva jeden z aktérov z prvého anonymného videa Michal Šuliga, ktorý tvrdil, že s ním nič nemá.

Kiska tvrdí, že vie, kto má videá na svedomí. V spolupráci s etickými hekermi sa údajne dopátrali ku konkrétnemu menu. Má ísť o poslanca parlamentu za stranu Smer.

Kiska poslanca Smeru nemenoval, kauza sa však týka pozemkov z okolia Popradu, odkiaľ pochádza iba jeden smerácky poslanec - Peter Šuca, ktorý je zároveň aj okresným predsedom strany v Poprade.

Polícia avizuje, že vypočuje aj oboch aktérov z tohto videa - Michala Šuligu aj Milana Reichela. Podľa našich informácií budú vypovedať k celej tejto kauze na budúci týždeň.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce