21. 02. 2020 19:15 | ŽELIEZOVCE/TV Markíza

Záhadný cudzinec v Želiezovciach: Vzdelaný Nemec si urobil bývanie pod mostom

Nechce prezradiť, ako sa ocitol na ulici a navyše v cudzej krajine.

Záhadný cudzinec v Želiezovciach
Záhadný cudzinec v Želiezovciach Foto: TV Markíza

Čo urobiť so záhadným cudzincom? To je otázka, ktorú riešia v Želiezovciach. V meste na juhu Slovenska žije už viac ako dva mesiace neznámy Nemec. Hoci je vzdelaný a ovláda jazyky, nasťahoval sa pod most a žije len z milodarov ľudí.

Ľudia si najprv všimli cudzinca, keď postával pred obchodným domom. Bývanie si urobil pod mostom. Doklady nemá. Volá sa vraj Martin Johann Geisel, má 41 rokov a prišiel z Bavorska.

Keď sme za ním prišli, sedel uprostred množstva vecí, ktoré si pod most naznášal. V zime, bez ohňa a s pizzou, ktorú mu niekto daroval.

 

O dôvode, prečo sa vybral do sveta, hovoriť nechce. Je však zjavné, že má veľký pocit krivdy a hnevá sa na celý svet.

S miestnym podnikateľom, ktorý sa mu pred časom snažil pomôcť, sa podelil o darovanú pizzu. Povedal, že je sociálny pedagóg, no dôvod úteku z domova nevysvetlil. Namierené mal vraj do Viedne, no ocitol sa v Želiezovciach. Dokedy tu chce byť a odkiaľ vezme peniaze na cestu, nevie.

Neznámy muž však od podnikateľa, ktorý ho s nami navštívil, pomoc odmietol. Napriek tomu sa mu vraj Želiezovčania budú snažiť pomôcť.

Ďalším osudom záhadného cudzinca sa budú zaoberať poslanci na mestskom zastupiteľstve. O pomoc chcú požiadať cudzineckú políciu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce