22. 02. 2020 13:37 | PREŠOV/TVNOVINY.sk

V súvislosti s výbuchom plynu v Prešove obvinili ďalších dvoch ľudí

Dvaja noví obvinení boli v piatok zadržaní políciou.

Prešovský panelák po výbuchu plynu.
Prešovský panelák po výbuchu plynu. Foto: Martin Jedinák

V jednom z najsledovanejších prípadov na Slovensku došlo k výraznému posunu vo vyšetrovaní.

Na základe doposiaľ vykonaného rozsiahleho dokazovania v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove vyšetrovateľ vzniesol obvinenie ďalším dvom osobám za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia.

Obvinení boli v piatok 21.02.2020 krajským vyšetrovateľom v Prešove zadržaní a sú s nimi vykonávané úkony trestného konania.

Zároveň krajský policajný vyšetrovateľ, na základe doposiaľ vykonaného dokazovania zmenil právnu kvalifikáciu aj voči trom už obvineným a väzobne stíhaným osobám.

V súčasnosti je vedené trestné konanie v súvislosti s vyšetrovaním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu voči piatim obvineným, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V súčasnom štádiu nie je možné, z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania, poskytovať akékoľvek ďalšie informácie o prebiehajúcom trestnom stíhaní, informuje polícia na svojej FB stránke.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce