23. 02. 2020 12:45 | BRATISLAVA/TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová spúšťa vlastnú diskusnú reláciu

Témou prvej zo série diskusií bola predvolebná atmosféra na Slovensku.

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová Foto: TASR - Pavel Neubauer

Prezidentka SR Zuzana Čaputová spúšťa vlastnú diskusnú reláciu s názvom Rozhovory z Prezidentského paláca. Vznikať by mala so štvrťročnou periodicitou, šírená bude prostredníctvom sociálnych sietí prezidentky. Prvá časť sa zamerala na predvolebnú atmosféru na Slovensku, zverejnia ju v nedeľu.

"Myslím si, že Prezidentský palác by nemal byť len miestom, kde sa prijímajú rozhodnutia, ale chcem, aby bol aj miestom, kde sa hľadajú odpovede v spoločných rozhovoroch," uviedla Čaputová. V Prezidentskom paláci majú diskutovať odborníci a aktívni angažovaní ľudia, "ktorých názor a cenné skúsenosti by sme mali poznať". V publiku budú zároveň prítomní ľudia, ktorých sa téma bezprostredne dotýka a ktorí sa tiež budú môcť zapojiť do diskusie.

Témou prvej zo série diskusií bola predvolebná atmosféra na Slovensku. Spolu s prezidentkou diskutovali Jakub Jošt, ktorý sa ujal úlohy moderátora, novinár Filip Struhárik, psychológ Dušan Ondrušek a reportér Andrej Bán. Do diskusie za zapojili aj študenti Gymnázia Ladislava Sáru v Bratislave a Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského.

Rozhovory z Prezidentského paláca o predvolebnej atmosfére na Slovensku

Prezidentský palác sa otvára dialógu o aktuálnych témach. Myslím si, že by nemal byť len miestom, kde sa prijímajú rozhodnutia, ale chcem, aby bol aj miestom, kde sa hľadajú odpovede v spoločných rozhovoroch. V prvej zo série diskusií sme ich hľadali spolu s Jakubom Joštom, Filipom Struhárikom, Dušanom Ondrušekom, Andrejom Bánom, študentami Gymnázia Ladislava Sáru a Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK. Rozprávali sme sa o predvolebnej atmosfére na Slovensku. Budem rada, ak si pozriete záznam Rozhovorov z Prezidentského paláca.

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Sobota 22. februára 2020


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce