24. 02. 2020 08:43 , článok bol aktualizovaný 24. 02. 2020 16:53 | ŽILINA/TASR, tvnoviny.sk

Silný vietor na severe Slovenska pováľal elektrické stĺpy ako zápalky, cesta sa prepadla

Z Bytče na Makov sa prepadla cesta.

Spadnuté betónové stĺpy.
Spadnuté betónové stĺpy. Foto: TV Markíza

Silný vietor s dažďom v Žilinskom kraji v pondelok zhadzoval stromy na cesty, padali aj betónové stĺpy. V smere od Bytče na Makov sa prepadla cesta v dĺžke päť metrov, zasahuje celý jeden jazdný pruh. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Betónové stĺpy na ceste.
Betónové stĺpy na ceste. Foto: Polícia SR
 

Úplne neprejazdná je aktuálne cesta medzi obcami Lutiše a Radôstka. Podľa polície sú na 100-metrovom úseku spadnuté štyri betónové stĺpy. Na vedenie padol vyvrátený strom. Na mieste je hliadka, ktorá usmerňuje dopravu.

Prepadnutá cesta pri Makove.
Prepadnutá cesta pri Makove. Foto: TVNOVINY.sk
 

v
v Foto: TV Markíza
 

Spadnuté stĺpy.
Spadnuté stĺpy. Foto: TV Markíza
 

Spadnutý stĺp.
Spadnutý stĺp. Foto: TV Markíza
 

Cesta z Terchovej na Kysuce je prejazdná no viacerí obyvatelia sú bez elektrickej energie.

Pre kamiónovú dopravu nad desať metrov je neprejazdný horský priechod Čertovica. "Odklon nákladných vozidiel je na ceste 1/18, na mieste je hliadka polície. Taktiež upozorňujeme vodičov na viaceré spadnuté stromy na cestách v kraji," doplnili policajti.

UPOZORNENIA PRE VODIČOV V ŽILINSKOM KRAJI Upozorňujeme vodičov, že cesta 1/10 Bytča smer Makov sa 100 metrov pred...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Žilinský kraj Nedeľa 23. februára 2020

ZDROJ: Polícia SR- Žilinský kraj

Výpadky elektriny

Dokopy 3383 odberných miest bolo na východe Slovenska počas pondelkového rána bez elektriny, k výpadkom došlo pre silný vietor. Ako uviedla hovorkyňa Východoslovenskej distribučnej (VSD) Andrea Danihelová, na znovuzásobení odberných miest pracujú.

K výpadkom došlo najmä v lokalitách Oľšavica v okrese Levoča, Roštár v okrese Rožňava, Smolník a Helcmanovce, ktoré sú v Gelnickom okrese, Haniska v okrese Košice-okolie, Strihovce a Ubľa v okrese Snina a v Zámutove neďaleko Vranova nad Topľou. „Príčinou je veľmi silný vietor, ktorý povyvracal stromy, ktoré spadli na elektrické vedenie. Následkom sú potrhané vodiče, polámané izolátory a poškodené konzoly. Kolegovia z pohotovostných zložiek a špecializovaných skupín okamžite vyrazili do terénu a odstraňujú následky,“ uviedla.

Podľa Danihelovej k výpadkom začalo dochádzať v noci od 1.00 h, keď postupne pre počasie vypadla elektrina približne v 4000 odberných miestach.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce