25. 02. 2020 11:49 , článok bol aktualizovaný 25. 02. 2020 18:52 | BRATISLAVA/TV Markíza

Niekdajší boss spod Tatier na polícii: Reichel vysvetľoval video o Kiskovi

Milana Reichela si na výsluch zavolala vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry, ktorá už v tejto veci vedie trestné stíhanie.

Milan Reichel po výpovedi na NAKA.
Milan Reichel po výpovedi na NAKA. Foto: TV Markíza

Bývalý šéf popradského podsvetia Milan Reichel na Národnej kriminálnej agentúre v Prešove vyšetrovateľke hodinu a pol vysvetľoval rozhovor s podnikateľom Michalom Šuligom. Video, kde sa títo dvaja aktéri zhovárajú o pozemku, ktorý kedysi kúpil Andrej Kiska, obletelo celé Slovensko.

Doposiaľ ktosi zverejnil na Youtube už tri takéto videá. Reichel vystupuje len na prvnom z nich. Exprezident vníma zverejnené záznamy ako diskreditačnú kampaň pred voľbami.

Vyšetrovateľka NAKA začala v tejto súvislosti, podľa zistení TV Markíza, trestné stíhanie vo veci ohovárania a porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.

 

Bývalý boss tvrdí, že o nahrávaní nevedel

Milan Reichel televízii Markíza hneď po zverejnení prvého videa povedal, že o nakrúcaní nevedel. Netušil vraj ani to, kde bola kamera v hoteli u Michala Šuligu umiestnená a už vôbec nie, kto za nahrávkou stál, či ju zverejnil. 

Milan Reichel po výsluchu na NAKA.
Milan Reichel po výsluchu na NAKA. Foto: TV Markíza
 

S Michalom Šuligom sa pozná roky a rozprával sa s ním dôverne. Tvrdí, že ak by o nahrávaní vedel, niektoré veci by tam nespomínal.

Reichel sa v nahrávke od Šuligu dozvedel, že Kiska mal údajne vedieť o tom, že pozemky, ktoré kupoval, boli získané podvodom. Tatranského bossa to prekvapilo i nahnevalo.

Celá nahrávka má veľmi kvalitný obraz i zvuk. Na YouTube ju nahral novovzniknutý účet Alien23 Alien23.

Líder strany Za ľudí označil video za primitívne s tým, že za ním stojí Robert Fico. Ten sa proti tomu výrazne ohradil.


Zlí herci?

Michala Šuligu i Milana Reichela označil Andrej Kiska za zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia pre rôzne podvody. Podľa neho sa rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára. Obaja aktéri to odmietli.

Exprezident už vtedy (13.2. 2020) avizoval, že podá trestné oznámenie. A aj podal, ale nie na NAKA, ale na popradskej prokuratúre. Tá to neskôr odstúpila polícii a až potom sa to dostalo na elitný útvar. V piatok (21.2. 2020) prišiel Andrej Kiska oznámenie doplniť už do Bratislavy na policajné prezídium. Policajtov pri tom vyzýval, aby konali.

Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga.
Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga. Foto: koláž TV Markíza
 

Milan Reichel nám potvrdil, že ho kontaktovali, aby prišiel vypovedať, pár hodín po tom, čo sa prvé video objavilo. Rovnako hľadali aj hlavného aktéra Michala Šuligu, bol ale v zahraničí.

Vymenení aktéri

Medzitým sa objavili ďalšie dve videá. Na oboch je exprezident s Michalom Šuligom. Najskôr sú na káve, potom vraj u Andreja Kisku v kancelárii.

Zatiaľ posledné video má cez štyri minúty a obsahuje aj titulky. V polovici videa sa nachádza strih, čo môže znamenať, že s nahrávkou ktosi manipuloval.

"Prišiel som o časť svojej politickej reputácie," hovorí na záver videa Kiska o kauze sporného pozemku.

Autor videí v úvodných titulkoch sľubuje, že bude v ich zverejňovaní pokračovať. "Pred voľbami aj po voľbách," píše anonym.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce