26. 02. 2020 10:06 | BRATISLAVA/Teleráno, tvnoviny.sk

Čaká nás priaznivé počasie i nepohoda, okrem silného vetra niekde napadne aj sneh

V piatok bude poriadne fúkať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA - Karl-Josef Hildenbrand

Najbližších desať dní nás čaká podľa meteorológa Jozefa Iľka počasie ako na hojdačke, ale bude skôr jarné ako zimné. Samozrejme, budú aj výnimky a na niektorých miestach na Slovensku bude aj snežiť, resp. padať dážď so snehom.

Počasie sa zmení hlavne v piatok (28. 2.), kedy treba čakať silný dážď a meteorológovia vydajú aj výstrahy. Podľa SHMÚ bude na viacerých miestach snežiť, na juhu pršať a miestami môže byť aj dážď so snehom. Pozor si treba dávať na tvorbu snehových jazykov, ojedinele závejov. Sila vetra sa má pohybovať od 35 do 45 km/h, v nárazoch až 60 km/h, na horách treba čakať búrlivý vietor až víchricu.

Štvrtok (27. 2.) a vo volebnú sobotu (29. 2.) nemá pršať, v nedeľu (1. 3.) budú prehánky, na horách treba čakať sneženie. SHMÚ predpokladá, že v pondeok bude miestami dážď, vo vyšších polohách má snežiť. Iľko predpokladá, že dážď bude aj na budúci štvrtok (5. 3.) a piatok (6. 3.).

Teploty by mali byť celkom príjemné. Vo štvrtok a sobotu  od 4 do 9 stupňov, piatok 3 až 8 a v nedeľu 5 až 10 stupňov. Na budúci týždeň očakáva Iľko, že teploty sa budú pohybovať od 6 do 11 stupňov až do stredy (5. 3.), potom sa do soboty  (7. 3.) postupne ochladí a teploty klesnú z denných maxím od 5 do 10 stupňov, na 3 až 8 stupňov.

A aké nás čakajú ranné teploty? Odpoveď nájdete na videu z Telerána.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce