26. 02. 2020 09:33 | POPRAD/ TV Markíza

Michal Šuliga má po výsluchu na NAKA. Odmietol, že je autorom videí o Andrejovi Kiskovi

Hlavný aktér troch videí, ktoré majú diskreditovať Andreja Kisku, vypovedal na polícii v Poprade približne hodinu.

Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga.
Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga. Foto: koláž TV Markíza

Podnikateľ Michal Šuliga prišiel na políciu krátko pred 9.30 h. Vypovedal pred vyšetrovateľkou NAKA v Poprade v budove Okresného riaditeľstva policajného zboru. Jeho výsluch trval približne hodinu. Už sa skončil.

TV Markíza po výsluchu povedal, že ho mrzia výroky exprezidenta Andreja Kisku a že k nemu bol vždy slušný. Na otázku, kedy teda hovoril o Kiskovi a jeho vedomosti o kradnutých pozemkoch pravdu, odpovedal, že "nahrávka nie je právoplatná." Opätovane odmietol, že by autorom všetkých troch videí.

Ohováranie?

Podľa informácií televízie Markíza vyšetrovateľka vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci ohovárania a porušovania dôvernosti ústneho prejavu.

Vyšetrovateľku zaujímali okolnosti nakrúcania a zverejnenia troch videí, ktoré sa spájajú s jeho osobou. Na prvom zázname vystupuje on a bývalý šéf popradského podsvetia Milan Reichel.

Šuliga mu rozpráva o tom, že Andrej Kiska vedel o kradnutom pozemku, ktorý koncom 90. rokov kupoval. Ten to ale odmieta.

Bývalý boss už vypovedal

Bývalého bossa to pobúrilo a nahnevalo. Riechel vypovedal v utorok v Prešove.

"Pani vyšetrovateľka sa pýtala ako vznikla tá prvá nahrávka. Ja som povedal, že som o nej nevedel. Som tam vykladal nejaké veci, ktoré mali zostať medzi mnou a pánom Šuligom. Tento rozhovor bol vedený ako súkromný rozhovor," povedal nám po výsluchu Milan Reichel.

Dodal, že aj on sám dal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Šuliga popieral nakrúcanie

Michal Šuliga po zverejnení prvého videa z jeho hotela pre televíziu Markíza povedal, že o žiadnej kamere nevedel a nič neinscenoval. Kamera pritom mala byť umiestnené podľa záberu na biliardovom stole v spoločenskej miestnosti jeho hotela v Dolnom Smokovci.

Ďalšie dve videá ale zrejme nakrúcal sám Šuliga. Kto ich zverejnil, vraj nevie. Vymenil sa tam jeden aktér. Namiesto Milana Reichela sedí so Šuligom Andrej Kiska. Najskôr v kaviarni, potom zrejme v kancelárii u exprezidenta.

Rozoberajú peniaze pre Júliusa Sirockého, od ktorého Andrej Kiska pozemok vo Veľkom Slavkove kupoval.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce