26. 02. 2020 16:11 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Objavila sa komunikácia medzi Kiskom a Pellegrinim: Premiér sa mal prihovárať za Fica

Za vymenovanie na predsedu ústavného súdu mal "zabezpečiť upokojenie situácie na všetkých frontoch".

Peter Pellegrini u Andreja Kisku
Peter Pellegrini u Andreja Kisku Foto: TASR/Martin Baumann

Poslanec Ondrej Dostál zverejnil na sociálnej sieti časť komunikácie medzi bývalým prezidentom Andrejom Kiskom a premiérom Petrom Pellegrinim z januára 2019.

Premiér mal hlave štátu napísať: „Vieš, že ON by už veľmi chcel odísť. A jediné riešenie pre neho pripadá predseda US. To posolstvo je skôr že by to veľmi chcel a na oplátku ponúka veľmi konštruktívny dialóg a snahu o upokojenie situácie na všetkých frontoch, kde nejaké problémy by mohli byť… Ale je pravda, že ak sa mu tento odchod nevydarí, tak mu asi nič iné nezostane ako len tvrdo bojovať až do konca."

Text sa dotýka obdobia, kedy mal Fico, podľa Kiskových slov, exprezidenta zastrašovať a vydierať, aby ho vymenoval za šéfa ústavného súdu. Vtedajšia hlava štátu o tom povedala novinárom. 22. februára 2019 novinárom v Prezidentskom paláci.

Neskôr poslanec zverejnil informáciu že Pellegrini 4. apríla 2019 potvrdil pravosť komunikácie medzi ním a vtedajším prezidentom Kiskom.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Streda 26. februára 2020

Zdroj: Facebook/Ondrej Dostál.

Kiska podľa svojich slov nevedel, že má Dostál zverejnené informácie k dispozícii a komunikáciu sám odmietal zverejniť. „Ja nebudem nikdy zverejňovať súkromnú komunikáciu," vysvetlil. Myslí si, že by mala takéto veci vyšetrovať polícia.

„Táto komunikácia neobsahuje nič, čo sa týka pozemkových a daňových problémov Kisku. Predseda vlády sa nikdy nezníži na úroveň Andreja Kisku a nezverejní výhražnú komunikáciu jedného z Kiskových poradcov," reagovala hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková.

Práve Dostál podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie , pretože Fico mohol naplniť trestný čin vydierania. Dnes zverejnený úryvok sa týka komunikácie, ktorá bola súčasťou uznesenia o začatí trestného stíhania pre tento trestný čin.

Prípadom sa zaoberala NAKA , ktorá trestné stíhanie vlani v septembri zastavila. Vyšetrovateľ rozhodol, že skutok nie je trestný čin. Kompetentní odmietli 11. septembra 2019 aj poslancovu sťažnosť proti jeho zastaveniu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce