27. 02. 2020 09:23 | NIŽNÝ ŽIPOV/TASR

Tragická dopravná nehoda pri Trebišove: Po náraze do stĺpa zomrela 57-ročná žena

Sedela pri vodičovi.

Miesto nehody.
Miesto nehody. Foto: Polícia SR

Tragická dopravná nehoda, následkom ktorej prišla o život 57-ročná žena, sa stala v stredu (26. 2.) popoludní v obci Nižný Žipov v okrese Trebišov. Auto značky Peugeot 307 tam vrazilo do betónového stĺpa verejného osvetlenia, žena sedela pri vodičovi.

K nehode došlo krátko pred 15.30 h, vozidlo viedol 64-ročný vodič z Trebišovského okresu, s ktorým smeroval do Nižného Žipova od obce Čeľovce. "Po prejazde pravotočivej zákruty však s autom prešiel do protismernej časti vozovky, z ktorej následne zišiel na trávnatý pás a čelne narazil do betónového stĺpa verejného osvetlenia. Jeho 57-ročná spolujazdkyňa utrpela pri náraze zranenia, ktorým, žiaľ, pri prevoze do trebišovskej nemocnice podľahla," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Auto narazilo do stĺpa.
Auto narazilo do stĺpa. Foto: Polícia SR
 

Podľa predbežného vyjadrenia lekárov vodič utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti 30 dní. Dychová skúška u neho prítomnosť alkoholu v dychu nepotvrdila.

Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. "Policajti túto tragickú udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Presná príčina tejto dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú však predmetom ďalšieho vyšetrovania," uviedla Ivanová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce