01. 03. 2020 12:05 , článok bol aktualizovaný 01. 03. 2020 17:45 | BARDEJOV/tvnoviny.sk

Na dievča (13) pri Bardejove zaútočil pes, je v kritickom stave v nemocnici

Po dedine sa začali šíriť viaceré verzie toho, čo sa dievčaťu v lese stalo.

Ilustračná snímka obce.
Ilustračná snímka obce. Foto: Facebook/onlinebardejov

Trinásťročné dievča dohrýzol pes. Vo vážnom stave skončila v nemocnici. Prípad zahalený rúškom tajomstva sa stal v Janovciach pri Bardejove. Podľa jednej verzie dievča na vychádzke pod lesom napadol vlastný pes, iní ale tvrdia že na ňu vraj zaútočil vlk.

Dievča bolo na výchadzke so psom v lese za dedinou. Keď sa dlho nevracala, začali ju príbuzní hľadať. Dohryzenú ju našli ležať v kaluži krvi na poľnej ceste.

"Možem potvrdiť zásah záchranárov, ktorých sme vyslali na pomoc zranenému dieťaťu. Údajne ho napadol a zranil pes, zásah komplikoval nedostupný terén," potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Privolaná sanitka na poľnej ceste pod lesom zapadla v blate. Na pomoc jej musela prísť ďalšia posádka. Zranené dievča na mieste oživovali. Potom ju previezli v kritickom stave do nemocnice.

Po dedine sa začali šíriť viaceré verzie toho, čo sa dievčaťu v lese stalo. Niektorí vravia, že na ňu zaútočil vlk. Podľa inej verzie dostala dievčina epileptický záchvat, a keď sa dlho nehýbala, jej vlčiak ju začal hrýzť.

Rodičov dievčaťa sme doma nezastihli, jej sesternica ale neverí, že by ju mohol pohrýzť vlastný pes. Prípadom sa zaoberá aj polícia. Dievča sa zo zranení zotavuje v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Príbuzní veria že rýchlo vylieči.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Martin Jedinák:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce