03. 03. 2020 17:15 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Na Hornej Nitre vyčíňa skrinkový zlodej. Usvedčila ho skrytá kamera

Prievidžania očakávajú, že mu polícia konečne klepne po prstoch.

Zlodej ešte vo februári kradol aj v miestnej reštaurácii.
Zlodej ešte vo februári kradol aj v miestnej reštaurácii. Foto: TV Markíza

Skrinkový zlodej na Hornej Nitre okráda dospelých aj deti. Zamknutá skrinka v šatni telocvične či posilňovne, ale aj skrinky v reštauráciách preňho nie sú problém. Pre tých, čo si tam odkladajú veci, to však problém je.

Partia chlapov si pravidelne chodí zahrať do telocvične basketbal. Domov chodili bez peňazí. Keď sa to opakovalo viackrát, rozhodli sa do šatne namontovať skrytú kameru, ktorá páchateľa odhalila.

Zlodej z búnd dokonca bral aj kľúče od áut. Tie vonku prezrel a následne kľúče vrátil naspäť. Postupoval premyslene a bez strachu.

„Zaznamenávali sme takéto správanie jednak na základných školách predovšetkým vo večerných hodinách, ale aj v iných inštitúciách, ako napríklad centrum voľného času. Neboli okradnutí iba dospelí, ale, žiaľ, aj deti," hovorí Michal Ďureje, hovorca Prievidze.

Zlodej ešte vo februári kradol aj v miestnej reštaurácii. Čašníčky sa pýtal na rezerváciu a využil moment, keď zostal pri bare sám.

Keď žena obsluhovala zákazníkov na druhej strane miestnosti, zobral buksu s peniazmi. Bolo tam 650 eur. Vtedy ho policajti chytili a obvinili. Vyšetrovaný je však na slobode.

Čo sa týka vykrádania šatní, polícia danú skutočnosť preveruje. Muža usvedčuje spomínané video a Prievidžania očakávajú, že mu polícia konečne klepne po prstoch.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce