05. 03. 2020 10:39 , článok bol aktualizovaný 05. 03. 2020 21:00 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Zadržali a obvinili vyššiu súdnu úradníčku, v aute jej našli 200 gramov kokaínu

Veronika Šumichrastová pracuje na Okresnom súde Bratislava I. na obchodnom úseku.

Zásah NAKA pre drogy.
Zásah NAKA pre drogy. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Zelená sušená rastlina vo vrecúšku, ktorú našla NAKA pri razii.
NAKA našla pri razii biely prášok.
Zásah NAKA pre drogy.

Národná kriminálna agentúra zadržala podľa informácií TV Markíza, v stredu (4. 3.) v Bratislave vyššiu súdnu úradníčku Veroniku Šumichrastovú. Je dcérou známeho prokurátora, ktorý pracoval ako riaditeľ trestného odboru na GP.

Šumichrastová je vyššia súdna úradníčka na Okresnom súde Bratislava I. na obchodnom úseku. Tam v minulosti pracovali aj, dnes už bývalí, sudcovia, Vladimír Sklenka a Miriam Repáková a Denisa Cviková, ktorá má pozastavený výkon sudcovskej funkcie.

Úradníčku, ktorá je momentálne v cele predbežného zadržania, chytili policajti NAKA asi o 19.50 h na križovatke medzi ulicami Zochová a Piláriková. Pri prehliadke jej auta našli 200 gramov bieleho prášku. Expertíza potvrdila, že ide o kokaín v hodnote 20-tisíc eur.

Podľa našich informácií ju už aj obvinili pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok jedov a prekurzorov a obchodovanie a nimi v spolupáchateľstve.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti v putách skončili ďalší traja ľudia, podľa našich informácií aj civilný zamestnanec ministerstva spravodlivosti.

"Policajti vykonali tri domové prehliadky, prehliadku nebytového priestoru a päť prehliadok motorových vozidiel, v rámci ktorých zaistili drogy vo forme bielych kryštalických látok a sušiny zelenej farby," uvádza polícia na sociálnej sieti.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce