09. 03. 2020 09:37 , článok bol aktualizovaný 09. 03. 2020 10:23 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Súd vzal do väzby úradníčku, ktorú zadržali pre kokaín

Úradníčke našli kokaín v hodnote 20-tisíc eur.

Zadržaná úradníčka Veronika Šumichrastová.
Zadržaná úradníčka Veronika Šumichrastová. Foto: TV Markíza

Súd rozhodol, že vezme do väzby vyššiu súdnu úradníčku Veroniku Šumichrastovú a ďalších dvoch mužov. Národná kriminálna agentúra zadržaných obvinila z predaja kokaínu. Pri prehliadke našli v aute úradníčky Šumicharstovej 200 gramov kokaínu v hodnote 20-tisíc eur.

"Na OS Bratislava V bol podaný návrh na vzatie do väzby troch obvinených z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi," spresnil hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Na vyššiu súdnu úradníčku OS Bratislava I, ktorá už má pozastavenú činnosť, a ďalšie dve osoby, ktoré zadržala polícia v stredu (4. 3.) v rámci protidrogovej akcie, podal v piatok prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na väzobné stíhanie.

TASR to potvrdil prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave a hovorca Matej Izakovič. Prokurátor na túto trojicu podal návrh na väzobné stíhanie z dôvodu pokračovania v trestnej činnosti.

Šumichrastová je už medzičasom od piatka v súvislosti s obvinením postavená mimo služby.

"OS Bratislava I oznamuje, že v zmysle zákona o štátnej službe bola vyššia súdna úradníčka V. Š. postavená mimo činnej štátnej služby. OS Bratislava I sa cestou predsedu OS Bratislava I zároveň v plnej miere dištancuje od konania menovanej a uvádza, že jej konanie žiadnym spôsobom nesúvisí s činnosťou tohto súdu," uviedol Adamčiak.

Reportáž pripravil Michal Hečko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce