Live
Sledujte NAŽIVO: Počet infikovaných koronavírusom bude rásť, tvrdí Krajčí. Denne u nás zomiera 30 ľudí s COVID-19
Sledujte tu
12. 03. 2020 17:24 | DOMAŠA/TV Markíza

Po odstránení nelegálnych rybárskych búdok na Domaši ostal poriadny neporiadok

Vodohospodári ich premiestňujú na iné pozemky a ľuďom sa to nepáči.

Neporiadok po odstránení nelegálnej stavby na Domaši.
Neporiadok po odstránení nelegálnej stavby na Domaši. Foto: TV Markíza

Bolo ich 270 a odstraňujú ich už tri týždne. Odvážajú ich na iné pozemky, no to sa mnohým nepozdáva. Tvrdia, že nelegálne unimobunky či karavany teraz úplne zbytočne špatia inde. Navyše na brehoch Domaše ostáva niečo, na čo sa nedá poriadne pozrieť.

Čierne stavby zväčša postavili rybári a 30 rokov si s nimi nikto nevedel dať rady. Vodohospodári ich začali odstraňovať v polovici februára. Miestni dnes poukazujú najmä na neporiadok, ktorý po odstránení nelegálnych stavieb na brehoch Domaše ostáva. Starosta obce Turany nad Ondavou Ján Jakubov hovorí, že po stavbách ostali väčší neporiadok, ako tam bol predtým.

„Odpad, ktorý ostáva v okolí vodnej stavby, tam zanechali už známi vlastníci objektov, ktorí si ich svojpomocne odniesli a zanechali tam to, čo už nepotrebujú. A to je práve odpad, ktorý sa nemusí páčiť," vysvetlil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.

No vodohospodári ho podľa jeho slov napriek tomu budú v krátkom čase vyvážať na skládku. Rôzne búdky či maringotky z brehov Domaše vyvážajú na súkromné a vlastné pozemky. Sú však ešte bližšie k obci než brehy Domaše.

Na Domaši začali odstraňovať nelegálne stavby.
Na Domaši začali odstraňovať nelegálne stavby. Foto: TASR
 

„Čím vytvorili ďalší neporiadok a po tých čiernych stavbách, kde sme boli pred chvíľou, ostáva ďalší, takže teraz mám neporiadok v katastri na dvoch miestach," tvrdí Jakubov.

Za posledné dni si už niektoré majitelia neporiadok odviezli. Vodohospodári však v katastri obce Turany nad Ondavou, podobne ako starosta, evidujú aj iný moment. Kovové či drevené časti odviezli aj do zberných surovín alebo ako palivo marginalizovaným skupinám obyvateľstva.

„Sú na oveľa viditeľnejšom mieste a ešte viac špatia náš kataster, ako tie, ktoré boli schované za stromami. Má to znaky nejakého geta, povedal by som," vyhlásill starosta Jakubov.

Bocák dodal, že objekty sú klasifikované ako opustené veci, ktoré budú po dobu jedného roka zhromaždené na vopred určenom pozemku. Ak sa k nim nikto neprihlási, budú zlikvidované.

V odstraňovaní čiernych stavieb z brehov Domaše budú vodohospodári pokračovať ešte niekoľko týždňov.

Nakrúcal reportér Pavol Sivák.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce