Mimoriadna správa
Na Slovensku je 23 nových pozitívnych prípadov na koronavírus
Viac v článku
24. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pod policajným prezidentom sa nateraz stolička netrasie, Mikulec chystá nejaké novinky

Možno uvidíme v zbore niektoré tváre z minulosti.

Milan Lučanský a Roman Mikulec.
Milan Lučanský a Roman Mikulec. Foto: TV Markíza / TASR

Pod Milanom Lučanským sa zatiaľ stolička netrasie. Pre televíziu Markíza to povedal nový minister vnútra Roman Mikulec. Prezradil, že v čase tejto krízy sa nechystá robiť personálne zmeny v polícii ani jej elitných útvaroch. No predsa len sa nejaké novinky v rezorte objavia.

S výmenou vlády väčšinou prichádza aj výmena vysokopostavených funkcionárov. Milan Lučanský by mal byť šéfom policajtov ešte tri roky. Vybrali ho už podľa nových pravidiel. Pred pár dňami nám povedal, že sa zubami-nechtami stoličky držať nebude.

Igor Matovič sa už vyjadril, že s policajným šéfom nepočíta. Lučanský na otázku, či odstúpi, sám povedal, že všetko bude jasné po rozhovore s ministrom. „Dohodnem sa potom s ním. Ja ešte nie som rozhodnutý," tvrdí.

Rezort vnútra, ktorý vedie bývalý šéf vojenského spravodajstva, sa zatiaľ na zmeny nechystá. Jeho plány nateraz odstavil koronavírus. Romana Mikulca sme sa pýtali, či dôveruje súčasnému policajnému prezidentovi a či si ho tam plánuje nechať.

„Momentálne toto vôbec neriešim. Dôverujem mu v tom, že v súčasnej dobe potrebujeme riešiť situáciu ohľadom koronavírusu a tie opatrenia, ktoré boli zavedené, koordinuje veľmi dobre a potrebujem, aby sme spolupracovali," vyhlásil nový rezortný šef.

S viceprezidentmi a šéfom NAKA Branislavom Zurianom sa zatiaľ nestretol. O dôvere v ich prácu preto veľmi hovoriť nechcel. „Bolo by odo mňa aj nefér, keby som čokoľvek o nich hovoril, lebo odkedy som nastúpil do úradu, tak nič iné nerobím, len sa venujeme krízovej situácii," konštatoval Mikulec.

Prácu šéfa NAKA a chod celého útvaru však pozorne sleduje. Zhodnotil zadržanie sudcov aj objasnenie vraždy Jána Kuciaka. Mikulec tvrdí, že to nemôže hodnotiť ako negatívne a vníma to ako obrovský pokrok oproti tomu, čo bolo predtým.

Jaroslav Spišiak opäť na scéne

No a kým v polícii sa zatiaľ zmeny nechystajú, po ôsmich rokoch sa do rezortu zrejme vráti Jaroslav Spišiak. S ministrom spolu pracovali v rafinérke.

A či ho zavolá na ministerstvo? „Minimálne určite na kávu áno. Považujem ho za veľmi múdreho vzdelaného človeka a odborníka. Musíme sa dohodnúť, nájsť či vôbec by bol ochotný nám ísť pomôcť v tejto situácii," konštatoval Mikulec.

Jaroslav Spišiak.
Jaroslav Spišiak. Foto: TV Markíza
 

Policajný exprezident hovorí, že ak bude záujem o jeho pomoc akýmkoľvek spôsobom, tak by považoval „za zradu", ak by to odmietol. „Budem to považovať za česť," vyhlásil.

Zatiaľ sa skôr skloňuje akási funkcia poradcu. No chcel by znova šéfovať policajtom? „Tak toto je otázne, lebo bol zmenený zákon o policajnom zbore, kde už len tak jednoducho vracať sa z civilu nie je možné," konštatoval bývalý policajný prezident.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce